ISKANJE

ISKANJE

Iskal sem se pri soljudeh
iščoč pri njih le sebe,
tako sprejel bi moj nemir,
prihod prijateljstva , besede.

Iz dneva v dan je tihi up,
ki ga pogled, nasmeh ustvarja
a jaz gorim za ta odnos,
ki ga narava ponazarja.

Od nje začutim kdaj me vabi
kdaj stopim naj v gozdni log,
a pri ljudeh je vse drugače,
resnico o tem ve vsak otrok.

Težko spoznati je že sebe
kaj šele prijatelja,
dokler se čuti neprijetnost,
nikogar v meni ni kot zgled.

Celi svoj življenjski vek
sovpadam se z odnosi,
z upanjem naprej živim,
vprašujoč se zopet, kdo si.




tomi

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 18. 11. 2010 ob 18:01
  • Prebrano 688 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 115

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!