Ko ostaneš brez denarja

Ko ostaneš brez denarja, je to podobno izkušnji smrti.
Na dan pridejo vse tvoje potrebe, ki ostajajo nezadovoljene.
Prehajaš skozi faze očiščevanja vseh navezanosti.
Na hrano, na pivo, na kavo, na bencin,…ostajaš sam s sabo.
Vsi demoni v tebi, ki zahtevajo vsak svoje, ostajajo praznih rok,
saj nimaš denarja, da bi jih zadovoljil.
Skozi goščavo zasvojenosti postajaš čedalje lažji in ugotavljaš, kako dobro se počutiš brez njih in kako jasno glavo imaš. To je vse tisto, za kar si si vedno prizadeval in hkrati zavračal.
Do slepil nimaš več dostopa. Vidiš, kaj so tvoje najhujše vezi.
Hočeš nočeš, umiraš.
Rodiš se v svet, kjer vsega tega ne rabiš. Mrtev si za svet denarja.
Svet denarja bo funkcioniral naprej. Zanj ne boš več zanimiv.
This world will no longer concern you, William Blake.

Miha Seljak

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Miha Seljak
Napisal/a: Miha Seljak

Pesmi

  • 20. 09. 2010 ob 14:38
  • Prebrano 1091 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 448

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!