Ko ostaneš brez denarja, je to podobno izkušnji smrti.
Na dan pridejo vse tvoje potrebe, ki ostajajo nezadovoljene.
Prehajaš skozi faze očiščevanja vseh navezanosti.
Na hrano, na pivo, na kavo, na bencin,…ostajaš sam s sabo.
Vsi demoni v tebi, ki zahtevajo vsak svoje, ostajajo praznih
rok,
saj nimaš denarja, da bi jih zadovoljil.
Skozi goščavo zasvojenosti postajaš čedalje lažji in ugotavljaš,
kako dobro se počutiš brez njih in kako jasno glavo imaš. To je vse
tisto, za kar si si vedno prizadeval in hkrati zavračal.
Do slepil nimaš več dostopa. Vidiš, kaj so tvoje najhujše
vezi.
Hočeš nočeš, umiraš.
Rodiš se v svet, kjer vsega tega ne rabiš. Mrtev si za svet
denarja.
Svet denarja bo funkcioniral naprej. Zanj ne boš več zanimiv.
This world will no longer concern you, William Blake.
Miha Seljak