V naravi je lažje


Ker se črn oblak tudi v naravi vedno strga, ne zdrži.

Ker občutki nesreče preizkušajo živalost volje,
da se svoboda strga s ketne živalske ujetnosti,
da zadiha.

Biti bog samemu sebi, biti lastna volja svojemu umu,
zbližat korak lastni želji, odbiti nelastno voljo,
ki igra v škodo.

Biti vest svoje vesti, brez vprašanj tujemu podjarmjenju, odbiti hudobo.

Biti dobri človek zase in svoje srce, osvoboditi lasten dih svojega utripa srca.

Boriti se, ker vsaka razlaga, ki jo je potrebno dajat je zagovor v smeri sledi po poti lastne svobode.

Splošna okupacija ima skupni boj. Težek.

V navideznem miru v boju za bran lastnega,
je premagovanje straha, ki bogati tujo srečo,
ne lastno.

Režem tega električnega pastirja,
postavljam vmes vrata, brez ključa.

In prihajam. To mi je res lahko.
Tega mi ni treba niti napisat.

IŽ-lev

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 12. 06. 2010 ob 09:05
  • Prebrano 719 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 190

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!