Ujetega deteta tožba

moje roke dišijo po smrti,
razpadam od strahu,
v ogledalu se gledam ,
tam, kjer ni premočne luči,
boli, ko se poslavljam,
spet in spet in nebo se usmili,
ne samo ti, tudi jaz tašča,
da nisem samo beštija in zmaj,
dete v meni joče in ihti,
beži dete, ujeto v starikavo telo,
na zunaj pa samo strah nemočno tli,
da bo tako kot je bilo,
vem jaz, veš ti,
nikoli več ne bo,
na hitro, na kratko ,na glavo
nič več dekle,ne jaz ,ne ti,
samo še mrtve ptice mi ležijo ob poti,
obglavljene srne in vrane črne

lin

Komentiranje je zaprto!

lin
Napisal/a: lin

Pesmi

  • 22. 04. 2010 ob 13:59
  • Prebrano 688 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 245

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!