Ostro, a dovolj nežno, ud ob ud

zapuščena pesem
izsušene misli
kaplje potiskajo žile na rob
tesno povita v črne nogavice
odhajam z rabljem na pot

zvoni
komu zvoni
Ernestu ali meni
v Rajskem vrtu jeva njegova jajca
a la Hemingway
mehko kuhana z gorčico in zrni črnega popra
slastno, zacmoka
slastno kot tvoja baročna koža
ne govori tega, mu šepnem
saj veš, da te lahko cenzura poboža
najbrž že vedo, da sem zopet tu
z mojim koščkom vrtička in hribčka

ljubim kalejdoskop teles
telo na telesu
telo ob telesu
telo pod telesom
ne beri me začudeno z rdečico v očesu
s psalmom med zobmi
ko se španski bezeg s hrastom lovi
preplašil me boš in bom zbežala

in dežuje, če spim na trebuhu
krvavi Jeruzalem čez blatna stopala
ko prezebla ne ugajam
z notami na klavirju
izbrizgam semena
prevrnem smetnjake
in čakam, kako odbija čas
tudi zate

sheeba

Komentiranje je zaprto!

sheeba
Napisal/a: sheeba

Pesmi

  • 14. 03. 2010 ob 22:39
  • Prebrano 861 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 194

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!