
Če na oslu ne sedim, sem bedak, če pa, sem prostak,
če nanj posadim ženo nisem gospod, prej idiot,
če ga jezdita brez potnega lista, sta sadista,
če ga jaha Kristus kralj, nastane škandal,
če nosi begunsko družino
pa se ogroža mojo
domovino.
Slika: Svit
Veliki osel jaha majhnega konja.
Markovec KP

Komentiranje je zaprto!