
sem kamen tu ob cesti
nanj stopate kot pešci
spoznam vas po podplatih
sovražim če so blatni
večini zdim se mrtev
pač ignorance žrtev
le dete me opazi
ko še po tleh se plazi
pobere me in gleda
pritlehnega soseda
ne liži tega kamna
se brž oglasi mama
četudi nisem gnusen
le rahlo neokusen
ko pseto me poščije
kasneje dež umije
in spere vso nesnago
zakaj bi delal zgago
če hodijo po meni
v misli zatopljeni
spregledajo cvetove
pozabijo gradove
peščene na obali
valovi proti skali
se kamni kotalimo
redko spregovorimo
na skriti vam frekvenci
so vejli tisti venci
kadar ugasne plamen
srce je kakor kamen
tako so vas učili
prikladno pozabili
zavest mi podarjena
je kakor enkrat ena
jaz nisem brez sočutja
s teboj delim občutja
čisto navaden kamen
zapiši
pesem
zame
:-)
Hvala za postanek in branje. Cenim :-)
Matjaž
Komentiranje je zaprto!