
Tako močno klavstrofobijo imam,
da lahko zaspim le,
če imam dvignjeno roleto.
Soj uličnih luči,
lunino sevanje
in morebitni voajer
so edini davek,
ki ga z veseljem plačam.
Na magnetni resonanci
glave v nevrološki kliniki
sem namesto dvajset minut
zdržal toliko sekund.
Šlo je za staro
mučilno napravo,
ne eno tistih,
ki jih uporablja Dr. House,
v kateri je prostor
celo za misijonarčka.
Pregleda nisem opravil.
Sem pa kasneje
prejel antidepresive
proti tesnobi.
Tudi ti so dušili.
Na pogrebih
in družinskih
piknikih vsem trobim,
da me po smrti
niti pod razno ne zaprejo
v krsto
ali me mumificirajo.
Zagrozim, da bom
sicer živel večno.
Takrat družina pokima.
Že vidim,
da se bom reinkarniral
kot krt.
Vse skupaj je
včasih bizarno.
Na zaprt tobogan
me ne spraviš,
pa če bi me na koncu
namesto bazena
čakala gola Monica Bellucci
s fetišem na klavstrofobične
moške.
Recimo kravat
ne morem nositi
zaradi občutka
stiskanja za vrat.
Kot da nimam tega
dovolj že v službi,
ko se vozim gor
in dol z dvigali.
No, moja uniforma
ne bi mogla
biti preprostejša.
Res sem pametno
izbral.
Še v tunelu
imam občutek,
da se z vsakim
metrom tanjša in se
bo na koncu treba
izmuzniti kot Jerry
pred Tomom v svojo
mišjo luknjo,
ko ga ta lovi
s ponvijo.
Pečen sem.
Podobno je bilo v
rimskih katakombah,
kjer bi zaradi mojega
paničnega napada
vsem tistim
mitskim preganjanim
žrtvam skoraj prišteli še
eno truplo.
Atrakcijo za posmeh,
da ni vse turobno.
In jaz bi rad bil
turistični vodič.
Da sanj s
podmornicami
sploh ne omenjam.
I don't want to live
in a yellow submarine.
Zato razumem,
da ti ni jasno,
zakaj se tolikokrat
zapiram vase.
super.
uredi malo tale del, zaradi razumljivosti:
?Soja uličnih luči,
?luninega sevanja
?in morebitnega voajerja
je edini davek,
ki ga z veseljem plačam.
Uf pa res, ne vem kaj sem tu počel haha.
Popravljeno, hvala Lidija :)
Ah, tudi Monica Belucci se je postarala.
čestitke, Črni Kos.
ja, Bojan, postarala se je in vsi njeni oboževalci tudi, samo da sebe ne vidijo ...
Komentiranje je zaprto!