Narisana ptica

 

lahko bi mi narisal 

tiste tri lastovke, 

ki jih imam tako rada. 

na list papirja, na platno.

 

lahko na kožo s prsti.

na hrbet.

potem bi  te prosila,

če mi narišeš  še 

nekaj dodatnega neba, 

da bodo lahko 

zagotovo odletele.

nebo je nižje.

lahko  pa tudi na drugi strani. 

pustila bi, 

da me obračaš in porisuješ  

povsod, kjer želiš.

 

ker se me prvič dotikaš, 

si previden in hkrati radoveden.

ker se me prvič dotikaš,

sem sramežljiva  in zahtevna hkrati. 

Ni več ugibanj. 

Prepleteva se v gnezdo. 

 

 

 

Lastovke se zberejo, 

naposled vzletijo. 

 

 

Ajdovakasa

Kamena Strela

Poslano:
21. 06. 2026 ob 22:45

Zelo lepa pesem. Risanje s prsti na golo kožo je božansko ...

Zastavica

Ajdovakasa

Poslano:
21. 06. 2026 ob 22:46

Hvala lepa :) , drži. 

Zastavica

Hors

Poslano:
22. 06. 2026 ob 07:51


  Goli fuk. Erotika in čevapi.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
22. 06. 2026 ob 22:24

fajn, a nekako ... zadnje tri vrstice izpadejo kot tujek. Morda tebi ne, ker je pesem tvoja, za zunanjega opazovalca dogajanja pa res.  Hermetizem nekako ne sodi v tako povedno pesem.

  morda popraviš v kakšen bolj določen zaključek, alo pa ga izpustiš, saj je z :


 'Lastovke se zberejo, 

naposled vzletijo.' 



že vse povedano.

?

 

Zastavica

Ajdovakasa

Poslano:
23. 06. 2026 ob 06:40

Hvala Lidija, popravljeno. 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Ajdovakasa
Napisal/a: Ajdovakasa

Pesmi

  • 21. 06. 2026 ob 22:41
  • Prebrano 105 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!