
Počutim se sama,
ko vse se noči
in kruta osama
mi krade moči.
Takrat se sprašujem,
ko tavam povsod:
Zakaj, če verujem,
Te ni tu, Gospod?
Si res me zapustil
samo na tleh?
Zakaj si me pustil
ujeto v greh?
Si res me pozabil,
ko tu sredi zla
me svet je zlorabil
in pahnil na tla.
Morda pa se jaz
od Tebe obračam?
Pogled v Tvoj obraz
v preziru zavračam.
Morda sem nevedna,
morda pa le v zmoti,
ko zdim se nevredna;
kljub Tvoji dobroti.
Odstrani to Silo,
ki v zmoto zavaja.
Naj sprejmem darilo,
da vredna sem Raja.
-----------
Katarina Ambrož
Komentiranje je zaprto!