
Duša ni
rebus,
še manj
jastog na
žaru,
če to čutiš
morda prideš
do akvarija,
vse pokupiš
in vrneš v
habitat,
kot moderni
lunatik
ali kot
novodobni
mesija, ki namesto
hlebca za ljudstvo
skreira svobodo
za ljudi in
živali -
okovi so
ščit in kladivo
srčnih tepcev,
a žal vsi po
malem trpimo
za štokholmskim
sindromom in
ljubimo svoje rablje,
celo filozofi,
izjemna disciplina
je potrebna, da postaneš
zares svoboden
in v trgovini ne moreš
naročiti 20 dag čuječnosti
prosim, pa v srčnost jo
zavijte,
volitve so premalo,
vse osebno ni politično,
in ljubezen ni
barva ali moda
ampak sprejetje
življenja
in to je podvig,
ki se ga ne naučiš
na delavnici joge
ali prebereš v
priročniku za
samopomoč,
zadosti je, da si
pozoren in sveta
ne zaviješ v
miselni
celofan,
to zapiši
za uho.
Komentiranje je zaprto!