Lahkotna

Misel polzi mi kot nit sviloprejke,

vsa se zabubim v svetlečo kopreno;

misel potuje po celem telesu -

skladno, ljubeče, lahkotno, prijetno ...

 

Ko človek že misli, da vse je prehodil,

vesolje postavi poslednjo uganko:

“Poglej in povej o svojih ljubeznih!”

Têžko vprašanje, têžek premislek ...

 

Čas in dajanje za cilje visoke

gotovo je tisto, kar najprej pomislim;

se sliši starinsko – a je resnično!

Brez tega sožitje težko se doseže.

 

In vendar si ti, moja misel jutranja,

zvečer pa svetilničar (kot v Malem princu);

vneto prižigaš mi iskre veselja ...

Ponoči si ti, podnevi je sonce!

Nada

fionapanmor

Poslano:
18. 06. 2026 ob 17:02

lepa pesem *-*

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
21. 06. 2026 ob 06:57

Pritegne, lahkotna s težkim vprašanjem. 

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
21. 06. 2026 ob 11:40

Res, vsi si želimo, da bi se teža vsega kdaj pa kdaj razblinila in bi bile dovolj sanje in sonce ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Nada

Poslano:
24. 06. 2026 ob 00:36

To si želim tudi jaz, a časi postajajo tako čudni ...

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Nada
Napisal/a: Nada

Pesmi

  • 18. 06. 2026 ob 09:26
  • Prebrano 107 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!