Kako ljubiti?

Kako bi ljubil veliko drevo,
če bi na njem ptica žvrgolela
in bi v vetru krošnja tihe pesmi pela.

Kako bi ljubil njene korenine,
če bi bilo drevo ženska v razcvetu,
čudovito bitje, ki podpira življenje,
z vejami daruje senco v izobilju,
s plodovi nasiti moje življenje.

A jaz ljubim tudi srce tega čudovitega bitja,
ki mi daje zatočišče v nevihti.

Ljubim drevo in ga ščitim pred vetrom
in mrazom ter pred strupenimi bitji.



Tomaž Jevšenak

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
20. 06. 2026 ob 12:52

https://www.pesem.si/a/objava/prikaz/198508/kako_voljeti

Zastavica

Tomaž Jevšenak

Poslano:
20. 06. 2026 ob 14:49

ok?

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 18. 06. 2026 ob 05:58
  • Prebrano 85 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!