Dinozaver v knjižnici

Mama, mama, ne morem zaspati,
kaj naj storim?
Ob knjigah se počutim svobodno,
z zgodbami kar poletim.

Tu v gozdu, kjer s tabo živim,
vse je mokro in glasno,
zato pa tako težko
vsako noč mirno zaspim.

Sin, ni druge.
V knjižnico se bova preselila.
Samo je težava, da je čez dan
polna tihih ljudi.

Midva pa sva dva dinozavra
iz dolgo preteklih dni.

Ko knjižničarka naju odkrije,
le mirno reče: "Vem za vaju."
In nama odpre novo polico
med knjigami o izumrlem kraju.

Tomaž Jevšenak

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 16. 06. 2026 ob 05:46
  • Prebrano 46 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!