Starec

Prav vsak večer se odvrti obred,
še en zasuk prastarega kolesa:
ko sleče plast se za plastjo s telesa,
da ostane le še siv raztrgan pled;
utrujen se pogled mu več ne zgane,
obilje let je posušilo oči,
in v duši trikrat toliko se zdi
je nožev, ki so rezali ji rane.
Ognjišče belo, davno pogašeno,
v pepelu se ne da prešteti let;
morda je beden, a je sveti red,
da bo nekoč vse živo pogubljeno.
A naj bo kakor je, kdor naj živi,
ne bo odšteval preostanka dni.

Mrož

tolminka

Poslano:
03. 05. 2026 ob 09:32

Dobra ...

Lp Tolminka

Zastavica

Nada

Poslano:
04. 05. 2026 ob 11:52

Stara leta so težka; zahtevajo pogum.

Zastavica

Mrož

Poslano:
04. 05. 2026 ob 15:11

Se strinjam. In pokojnino, s katero se da dostojno čez mesec :)

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
05. 05. 2026 ob 16:38

pesem, ki kliče po družbeni solidarnosti. 

lep ritem. 

 LP, Lidija

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Mrož
Napisal/a: Mrož

Pesmi

  • 02. 05. 2026 ob 17:31
  • Prebrano 153 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!