ko moliš k Bogu, ampak posluša samo Hudič

 

 

 

 

molil sem v svojo blazino
(dišala je po včerajšnjem joku in mogoče po toastu)

 

rekel sem: »Halo Bog??
si zaposlen spet z izumljanjem oblakov
ali hraniš žirafe z njihovimi dolgimi špagetastimi vratovi?«

 

in strop je pomežiknil
kot zaspano oko

 

potem je nekaj odgovorilo

 

ampak ni bilo svetleče

 

bilo je bolj kot
šepet, ki je stopil v žvečilni gumi

 

»živjo,« je reklo,
»napačna številka, ampak sem vseeno dvignil«

 

in jaz sem rekel,
»zveniš, kot da ješ skrivnosti«

 

in je reklo,
»samo tiste hrustljave«

 

prosil sem za lepe stvari
kot
zlato ribico, ki ne umre
in torek, ki traja večno
in da bi moje vezalke nehale biti zlobne

 

in vse si je zapisalo
v zvezek iz mogoče

 

»Boga ni tukaj,« mi je reklo,
»ampak zelo dobro znam poslušati
in tudi zelo slabo pomagati«

 

potem se je zasmejalo
kot žlice, ki padajo po stopnicah

 

to mi ni bilo všeč
ampak nisem odložil

 

ker je tišina
bila glasnejša

 

zato sem še naprej molil

 

in ono je še naprej odgovarjalo

 

in nekje
daleč stran
mislim, da je Bog kihnil

 

ampak nihče ni rekel »na zdravje«

 

ampak sem zato jaz -

 

za vsak slučaj.

 

 

 

 

Hors

Hors

Poslano:
20. 04. 2026 ob 14:47

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
20. 04. 2026 ob 14:53

Super pesem. Mi je zelo všeč. Razgibana in domiselna. Poanta pa ... da si vsak po svoje interpretira. :)

Zastavica

Hors

Poslano:
20. 04. 2026 ob 17:19


  Kot vedno, draga ... vodnarka? Nego kozorog?

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
20. 04. 2026 ob 17:37

Jupitra mam v vodnarju. Kozorog pa samo poleti, ta zlat v piksni ;D very moderate

Zastavica

Hors

Poslano:
20. 04. 2026 ob 17:43


  Vreji, no, vsaj nosorogom daj šanso, če že ne druga

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
20. 04. 2026 ob 18:14

:)

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
21. 04. 2026 ob 07:14

... in vse si je zapisalo
v zvezek iz mogoče ...

Na zdravje!

Bravo!

 

Zastavica

Hors

Poslano:
21. 04. 2026 ob 12:32


  Na zdravje pa vedno, ker se zmeraj pije :d.


Hwala.

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
29. 04. 2026 ob 09:20

V poeziji plast metafizike ni zamejena in se ne opira na sterilno filozofijo, saj je le občuten vzgib. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š. 

Zastavica

Hors

Poslano:
29. 04. 2026 ob 12:31


 Hwala =d-

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Hors
Napisal/a: Hors

Pesmi

  • 20. 04. 2026 ob 14:47
  • Prebrano 218 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!