Veš, nikoli več ne bom

Veš, nikoli več ne bom dehteča roža,
na majskem oknu ponosna,
moje oblike so zbledele,
in strune kitare imajo žalosten glas.
Smeh črnih lokvanjev in jok belih noči.
In sladka pesem pogreni! Grenčica,
ki poživlja in pušča grenke sledi.
Vsako doživetje, kot novo zelišče.
Zmes. Skupek. Moja pijača ni sladka.
Degustiram. Ne delajte kislih obrazov.
To je moje življenje. Gren.
Mogoče bo jutri okus zbledel in
zvodenela vsebina.
O, kje si dehteča roža?
Sedaj sem seme. Pridelek. Posevek.

Silva Langenfus

Komentiranje je zaprto!

Silva Langenfus
Napisal/a: Silva Langenfus

Pesmi

  • 30. 11. 2009 ob 09:28
  • Prebrano 804 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 239

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!