MOLK JE ZLATO

           

Ne govoriva več,

ko naju zvečer

objame tišina

in niti takrat,

ko se hkrati dotikava

iste preteklosti. 

Ne govoriva več,

ker sva brez glasu,

kot ranjeni živali

preden zapreta oči.

Ker ni nikjer nobene

nezlorabljene besede več,

nobene sveže poti,

ki bi pognala

kazalce na uri.

Ne govoriva več,

ker lastne misli

manj bolijo,

kot tuje besede

in tudi zato,

ker je zdaj molk zlato.      

elenamaja

fionapanmor

Poslano:
25. 01. 2026 ob 09:51

lepa pesem, dotakljiva *-*

Zastavica

branka

Poslano:
25. 01. 2026 ob 10:29

Ko utihnemo, včasih največ povemo.

lpb

Zastavica

tolminka

Poslano:
25. 01. 2026 ob 12:51

Ne vem, če je v takih situacijah molk res pravo zlato? In če taka pot vodi naprej?

Lp Tolminka


Zastavica

elenamaja

Poslano:
25. 01. 2026 ob 16:32

Ni rešitev, je samo trenutni odziv... Naprej je pa naslednje vprašanje.

Lp em

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

elenamaja
Napisal/a: elenamaja

Pesmi

  • 25. 01. 2026 ob 08:36
  • Prebrano 146 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 9.97

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!