AMPAK VSAJ NE RECI

Kot polomljena igrača
nekje na kupu smeti.
Kot umazana brisača,
sem na tleh kleti.

Kot nikogaršnji otrok
sem na svetu sama.
Kot nedotaknjeni obrok
ali zapuščena dama.

Kot pozabljen cvet,
uvel in posušen,
Kot zmečkan paket,
v blatu izgubljen.

Kot star kos železa
ki v dežju rjavi,
kot v jeseni breza,
ko se obleti.

Zdaj pa, vem, skomigneš:
Ah, saj ni tako!
Niti ne namigneš,
da ti je hudo.

Vem, da ne verjameš
kar ti govorim,
zato me ne objameš,
ko komaj še stojim.

Če bom zmogla stati,
bom pač stala sama,
kot da ni za vrati
prava nočna drama.

Ti pa le glej mimo,
ali pa stran steci..
Nič mi ne govori!
........
Beri mojo rimo,
ampak vsaj ne reci:
Ah, ne nori! 

Katarina Ambrož

Nada

Poslano:
09. 12. 2025 ob 07:15

Ženske razumemo te žalostne občutke in v pesmi se kar nizajo stihi, ki jih ilustrirajo. Taka pesem lahko sprememni pogled marsikaterega moškega.

Zastavica

damjana

Poslano:
09. 12. 2025 ob 10:52

Katarina ...

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 08. 12. 2025 ob 17:30
  • Prebrano 167 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 118.43

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!