Frodo pohiti

Zjutraj me je na poti

v službo,

ki se je vlekla kot tista

na Mordor,

spremljalo rdečkasto nebo.

Ali pa je domišljija

prelisičila

megleno realnost.

 

Kakorkoli,

ta pojav me je spomnil

na prizor

iz Gospodarja prstanov.

Legolas,

vilinski lokostrelec,

je med pogledom na podobno

obzorje izjavil,

da je to znamenje,

da se je nekje prelilo

ogromno krvi.

 

Kot otroku 

se mi je zdela ta 

prerokba kul,

ampak fantastiki primerno,

povsem nerealna.

Nemogoče,

da bi se klanje

dogajalo tako 

pogosto.

 

Kljub čudoviti

nebeški paleti

si želim,

da bi vsako 

jutro hodil 

v temi.

 

Ker danes,

ko me je otroška naivnost,

s hitrostjo Legolasove

puščice že davno

zapustila,

je jasneje

od tega

nebesnega svoda.

 

To sceno

bi brez težav

posneli 

po resničnih

dogodkih.

Črni Kos

branka

Poslano:
08. 12. 2025 ob 08:55

Žal res.

lpb

Zastavica

miko

Poslano:
08. 12. 2025 ob 10:09

včasih zaparanojim, da tega ne počne človek, da je moloh resničen.

kot v nemški masenpsihozi, sploh nisi mogel opaziti, da si nor. 

veseljaško se mi zdi mnenje, da je človek iz mitološke zavesti, stopil v stanje razuma in je gospodar svoje usode. nekdo je rekel, pustite bogove spati.

po drugi strani, ali ni sreča človeka izvirni greh. ali ni satana razjezilo ravno to, da človeka bog ljubi. 

in si mislim, ne ljubi me tako zelo in gledam tiste naftne ksihte, ki jih tako kompletno boli kurac za vse skupaj.

spočij si frodo. pot je dolga.

Zastavica

branka

Poslano:
08. 12. 2025 ob 10:14

miko, tvoji komentarji so ravno tako dobri, kot tvoje pesmi. Ja, veliko vprašanj je, še manj je pa odgovorov. Trajali bomo...

Hvala TI.

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
08. 12. 2025 ob 13:11
Spremenjeno:
08. 12. 2025 ob 13:21

orki vznikajo iz zsatrupljene zemlje, vilinci so zdavnaj odšli, škratje so skoraj izumrli, Frodo ne najde pravih čevljev, Gandalfova - you  shall not pass, je reklama EU in človek je potomec Boromirja ali pa nekega Franca, ki doma ograjo glanca 

Zastavica

miko

Poslano:
08. 12. 2025 ob 13:20

ti ga pa pihneš

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
08. 12. 2025 ob 13:28
Spremenjeno:
08. 12. 2025 ob 13:28

miko  :) 


nekaj vas je tukaj na portalu, ki imate neverjetno širino, a preko tega polja do Gore pogube, kjer se bi zlo uničilo, koraka premalo znanja, ki bi dvignilo zavest, da se da  - da se velikani lahko oslepijo, kar je dokazal že Odisej 

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
08. 12. 2025 ob 14:15

Zdravo družba,

vedno me razveseli, če pesem sproži debato. Sploh taka, za katero nisem pričakoval, ker ne vem, koliko so poznane reference z LOTR. 

Miko priznam, da včasih tvojih komentarjev ne razumem v celoti, pa se mi kljub temu zdi, da se za njimi skriva nekaj genijalnega. Uživam v svojem tolmačenju le teh in sem zanje hvaležen :)


Irena, se strinjam s tabo.

In Gondor zaman čaka na Rohan ...


Lp, Nejc

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
12. 12. 2025 ob 13:39

Ko postane želja teme - upanje rešitve, potem nam ostane za iskanje prave poti samo še beseda. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
13. 12. 2025 ob 01:08

Hvala Milan!


Lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 08. 12. 2025 ob 08:20
  • Prebrano 368 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 189.82

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!