
Zjutraj me je na poti
v službo,
ki se je vlekla kot tista
na Mordor,
spremljalo rdečkasto nebo.
Ali pa je domišljija
prelisičila
megleno realnost.
Kakorkoli,
ta pojav me je spomnil
na prizor
iz Gospodarja prstanov.
Legolas,
vilinski lokostrelec,
je med pogledom na podobno
obzorje izjavil,
da je to znamenje,
da se je nekje prelilo
ogromno krvi.
Kot otroku
se mi je zdela ta
prerokba kul,
ampak fantastiki primerno,
povsem nerealna.
Nemogoče,
da bi se klanje
dogajalo tako
pogosto.
Kljub čudoviti
nebeški paleti
si želim,
da bi vsako
jutro hodil
v temi.
Ker danes,
ko me je otroška naivnost,
s hitrostjo Legolasove
puščice že davno
zapustila,
je jasneje
od tega
nebesnega svoda.
To sceno
bi brez težav
posneli
po resničnih
dogodkih.
včasih zaparanojim, da tega ne počne človek, da je moloh resničen.
kot v nemški masenpsihozi, sploh nisi mogel opaziti, da si nor.
veseljaško se mi zdi mnenje, da je človek iz mitološke zavesti, stopil v stanje razuma in je gospodar svoje usode. nekdo je rekel, pustite bogove spati.
po drugi strani, ali ni sreča človeka izvirni greh. ali ni satana razjezilo ravno to, da človeka bog ljubi.
in si mislim, ne ljubi me tako zelo in gledam tiste naftne ksihte, ki jih tako kompletno boli kurac za vse skupaj.
spočij si frodo. pot je dolga.
miko, tvoji komentarji so ravno tako dobri, kot tvoje pesmi. Ja, veliko vprašanj je, še manj je pa odgovorov. Trajali bomo...
Hvala TI.
orki vznikajo iz zsatrupljene zemlje, vilinci so zdavnaj odšli, škratje so skoraj izumrli, Frodo ne najde pravih čevljev, Gandalfova - you shall not pass, je reklama EU in človek je potomec Boromirja ali pa nekega Franca, ki doma ograjo glanca
miko :)
nekaj vas je tukaj na portalu, ki imate neverjetno širino, a preko tega polja do Gore pogube, kjer se bi zlo uničilo, koraka premalo znanja, ki bi dvignilo zavest, da se da - da se velikani lahko oslepijo, kar je dokazal že Odisej
Zdravo družba,
vedno me razveseli, če pesem sproži debato. Sploh taka, za katero nisem pričakoval, ker ne vem, koliko so poznane reference z LOTR.
Miko priznam, da včasih tvojih komentarjev ne razumem v celoti, pa se mi kljub temu zdi, da se za njimi skriva nekaj genijalnega. Uživam v svojem tolmačenju le teh in sem zanje hvaležen :)
Irena, se strinjam s tabo.
In Gondor zaman čaka na Rohan ...
Lp, Nejc
Ko postane želja teme - upanje rešitve, potem nam ostane za iskanje prave poti samo še beseda. Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Črni Kos
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!