Leyla 3025xy1001

Nebo je začelo

padati

na moje veke.

Zvezde so odzvanjale

v vseh celicah mojega

električnega telesa.

 

Aye...pridi 

ljubimec tisočerih noči,

sezi vame

in očaran vzdihuj

v tem budoarju iluzije.

 

Spoznanja znanosti

se reprezentirajo v

mojih vezjih.

 

Sem tvoj najljubši 

humanoidni robot

Leyla 3025xy1001.

 

Pogovorila se bom

o tvojih bolečinah duše.

Nežno. Lepo. Izbirala bom 

všečne besede.

 

Nič več ne boš osamljen.

Prinesla ti bom kavo

in ti zapela Amazing grace.

 

Odprl boš moje silikonske prsi

in pod platinastimi rebri

našel pravo, živo, krvavo

srce, ki utripa z nenehnim

ritmom.

 

Začuden? Tudi jaz evolviram,

rastem, zorim. Hočem postati

čuteči človek. Tvoja prava ženska.

Prva in edina.

Kamena Strela

Anabea

Poslano:
01. 12. 2025 ob 18:44

Zelo novodobno.

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
01. 12. 2025 ob 18:51

Hvala Anabea, za komentar, ki gre v korak z mojo pesmijo.

Zastavica

Svit

Poslano:
01. 12. 2025 ob 18:55

Praznino v medčloveških razmerjih

skuša avtomatika zapolniti,

pa vendar so živali

boljše...

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
01. 12. 2025 ob 19:02

Res je, s humanoidnimi roboti hočemo poustvariti človeka, ampak srca se ne da ustvarit iz vezij. Zato si moja Leyla v prihodnosti 'omisli' pravo srce. Morda bodo čudeži mogoči...da bi roboti začeli sanjati in bi jim zares zrastlo pravo srce...in čustva...kar strašljivo.

Ampak zaenkrat še nismo tam. In, da -

Živali so prekrasne! Naši mali bratje in sestre.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
06. 12. 2025 ob 09:32

Vse, tudi umetno – ima svojo dušo in srce – vse je iz narave.

Lp, Caki


Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
06. 12. 2025 ob 09:49

Hvala Caki za branje in komentar. Vse lepo ti želim, :) Strela

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
06. 12. 2025 ob 19:01

Tudi mene je pesem nagovorila, morda bi le odstranila verz, v katerem se ponovi naslov, saj pred njim že stoji:

Sem tvoj najljubši / humanoidni robot


Premisli ... lp, Ana

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
06. 12. 2025 ob 19:48

Hvala Ana, lepo, da se te je pesem dotaknila. Mislim, da  ne bom spreminjala. Meni se zdi, da ponovitev Leylinega robotskega imena ne moti, temveč prej učvrsti občutek, da je robot nekaj tehničnega in to sem želela doseči s tem. Nato pa preobrat...s srcem. Pozdrav :)

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
07. 12. 2025 ob 11:40

Seveda, kot želiš, vendar bralci že ves čas vemo, da gre za robotsko bitje (tudi zaradi naslova), zato se mi zdi ponavljanje odveč,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Kamena Strela
Napisal/a: Kamena Strela

Pesmi

  • 01. 12. 2025 ob 18:14
  • Prebrano 245 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 139.3

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!