
Nebo je začelo
padati
na moje veke.
Zvezde so odzvanjale
v vseh celicah mojega
električnega telesa.
Aye...pridi
ljubimec tisočerih noči,
sezi vame
in očaran vzdihuj
v tem budoarju iluzije.
Spoznanja znanosti
se reprezentirajo v
mojih vezjih.
Sem tvoj najljubši
humanoidni robot
Leyla 3025xy1001.
Pogovorila se bom
o tvojih bolečinah duše.
Nežno. Lepo. Izbirala bom
všečne besede.
Nič več ne boš osamljen.
Prinesla ti bom kavo
in ti zapela Amazing grace.
Odprl boš moje silikonske prsi
in pod platinastimi rebri
našel pravo, živo, krvavo
srce, ki utripa z nenehnim
ritmom.
Začuden? Tudi jaz evolviram,
rastem, zorim. Hočem postati
čuteči človek. Tvoja prava ženska.
Prva in edina.
Hvala Anabea, za komentar, ki gre v korak z mojo pesmijo.
Praznino v medčloveških razmerjih
skuša avtomatika zapolniti,
pa vendar so živali
boljše...
Res je, s humanoidnimi roboti hočemo poustvariti človeka, ampak srca se ne da ustvarit iz vezij. Zato si moja Leyla v prihodnosti 'omisli' pravo srce. Morda bodo čudeži mogoči...da bi roboti začeli sanjati in bi jim zares zrastlo pravo srce...in čustva...kar strašljivo.
Ampak zaenkrat še nismo tam. In, da -
Živali so prekrasne! Naši mali bratje in sestre.
Lp, Caki
Hvala Caki za branje in komentar. Vse lepo ti želim, :) Strela
Tudi mene je pesem nagovorila, morda bi le odstranila verz, v katerem se ponovi naslov, saj pred njim že stoji:
Sem tvoj najljubši / humanoidni robot
Premisli ... lp, Ana
Hvala Ana, lepo, da se te je pesem dotaknila. Mislim, da ne bom spreminjala. Meni se zdi, da ponovitev Leylinega robotskega imena ne moti, temveč prej učvrsti občutek, da je robot nekaj tehničnega in to sem želela doseči s tem. Nato pa preobrat...s srcem. Pozdrav :)
Seveda, kot želiš, vendar bralci že ves čas vemo, da gre za robotsko bitje (tudi zaradi naslova), zato se mi zdi ponavljanje odveč,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Kamena Strela
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!