
OZADJE ŠAHA
Navzlic straha sem pristal na igro
na E4 sem pognal junaka
načrtoval sem zavzeti središnjo poljano
ki je čakala na smrt bedaka.
Travnata dolina je bila za mene past
zavedal sem se v kaj se spuščam
a vseeno sem začel hiteti
s svojo taktiko sem si zaupal.
Nisem vedel zakaj ima trdnjavo
mislil sem da je obrambni zid
z lovcem sem si ga ogledal
njegov konj je preskočil ves prikrit
poteptal s kopiti mi je lovca.
Uničil je moj živi daljnogled
odprl sem za damo pot do zmage
njegov odgovor je bil da nisem vseved
odkril je lovcu cilj do dame
ki je postala žrtveni bajonet.
Predal sem igro polno srama in naive
ki je pokazala kaj zmore ljudski um
z njim se vsaka moč pokori
edino bog ima nad njim pogum.
Igrati šah... in zmagati, to ti daje zadovoljstvo.
Jaz vsak dan igram šah že od malih nog. In veselim se vsake zmage.
Vse lepo
Milena
Lepo je čuti da je med vami tovrstna ljubezen. Tomi LP
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tomi
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!