OZADJE ŠAHA

OZADJE ŠAHA

Navzlic straha sem pristal na igro

na E4 sem pognal junaka

načrtoval sem zavzeti središnjo poljano

ki je čakala na smrt bedaka.

 

Travnata dolina je bila za mene past

zavedal sem se v kaj se spuščam

a vseeno sem začel hiteti

s svojo taktiko sem si zaupal.

 

Nisem vedel zakaj ima trdnjavo

mislil sem da je obrambni zid

z lovcem sem si ga ogledal

njegov konj je preskočil ves prikrit

poteptal s kopiti mi je lovca.

 

Uničil je moj živi daljnogled

odprl sem za damo pot do zmage

njegov odgovor je bil da nisem vseved

odkril je lovcu cilj do dame

ki je postala žrtveni bajonet.

 

Predal sem igro polno srama in naive

ki je pokazala kaj zmore ljudski um

z njim se vsaka moč pokori

edino bog ima nad njim pogum.

 

 

tomi

Milena

Poslano:
01. 12. 2025 ob 14:56

Igrati šah... in zmagati, to ti daje zadovoljstvo.

Jaz vsak dan igram  šah že od malih nog. In veselim se vsake zmage.

Vse lepo

Milena

Zastavica

tomi

Poslano:
01. 12. 2025 ob 17:09

Lepo je čuti da je med vami tovrstna ljubezen.   Tomi  LP

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 01. 12. 2025 ob 11:18
  • Prebrano 101 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 45

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!