POLNA LUNA

Hiše sosednje so tihe, molčijo,

ko v stari soseski se skupaj držijo.

 

Dan se je nagnil, mrak jih zakrije,

kmalu v temó se vse mesto zavije.

 

Vedno redkeje, po razdrapani cesti,

sliši ropot se, zdaj avti so redki.

 

Okna, druga za drugo, se zatemnijo

in v sladki sen se vsi potopijo ...

 

Le njej minevajo ure brez spanca,

skrbem, ki ima jih, ni videti konca.

 

Mejhne čez dan so, ponoči velike,

v glavi premleva jih, išče rešitve.

 

Vstane in gleda - vse mirno spi.

Le zakaj jo to noč nespečnost mori?

 

Pogled v nebo vso razlago ji da:

Ah, luna debela, je kriva vsegá!

 

Svetla na nebu to noč se blešči,

ura v zvnoniku odbije že tri ...

 

 

tolminka

Ronja

Poslano:
07. 11. 2025 ob 07:51

Luštna pesem!

Zanimivo kako človek lahko vedno najde nek razlog ali pa napeti krivdo za skoraj karkoli naravnim pojavom, stvarem ali ljudem izven sebe.

Zastavica

Nada

Poslano:
07. 11. 2025 ob 08:18

Lepo tečejo verzi!

Zastavica

Milena

Poslano:
07. 11. 2025 ob 09:09

Rada berem tvoje pesmi. Me vedno razveselijo.

Zastavica

tolminka

Poslano:
07. 11. 2025 ob 17:38

Hvala Ronja, Nada in Milena, ker jih prebirate. 

Lp Tolminka

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
09. 11. 2025 ob 18:09

Zelo simpatična :)


Lp L

Zastavica

tolminka

Poslano:
11. 11. 2025 ob 06:08

Hvala Lidija. 

Lp Tolminka

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

tolminka
Napisal/a: tolminka

Pesmi

  • 07. 11. 2025 ob 07:37
  • Prebrano 303 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 127.19

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!