
Reka
Se pelje
Po strugi
V eno smer
Šumi
Drobne brzice
Se penijo
Okoli manjših
Skal
Pomirjujoč
Je občutek
In vode
Zlepa
Ne zmanjka
Ŕibiči
Stojijo
Ob njej
Kakor kipi
Ribe
Nočejo
Prijemati vab
Reka pa teče
Naprej
Umirujući trenutak nad rijekom koja prolazi, a vječno ostaje i traje...
lpm
Včasih poplavi bregove in odnese smeti. Lep dan, Irena.
Mirko dobro jutro
Veš lepo in mirno je za hodit
Zraven reke. Tako kot si
Napisal.
Lepi dan ti želim
Irena
Drago dobro jutro
Tukaj čez cesto je velika reka
Ko pada dež dolgo odnaša
Vse mogoče.in tudi ogromna
Velika drevesa so že bila.
Ampak v Celju je mila reka.
No tu ko se neurje poleže je
Na drevesih vse obešeno in
Ni lepo. Obožujem pa majhne
Reke ki tko lepo šumijo.
Hvala ti za lep komentar in
Lepi dan ti želim
Irena
Reka je bogastvo; včasih so ribe, včasih pa jih ni ...
Nada dobro jutro
Včasih so ribe ali pa ne
Lepo si to napisala Nada
Lepi dan ti želim
Irena
Všeč mi je, najbrž si z besedami hotela obliko potočka, zdi pa se mi, da bi se še boljše brala, če bi bila malo širša (in še nekaj drobnarij):
Reka se pelje
Po strugi v eno smer
Šumi
Drobne brzice se penijo
Okoli manjših skal
Pomirjujoč je občutek
In vode zlepa ne zmanjka
Ŕibiči stojijo ob njej
Poleg
Kakor kipi
Ribe nočejo prijemati vab
Jim nočejo
Prijemat vabe
Reka pa teče
Naprej
Premisli in če želiš, popravi,
lp, Ana
Spoštovana Ana
Dobro si to uredila sem že
Popravila in Hvala ti.
Želim ti lepe mirne praznike
In lep pozdrav
Irena
Spoštovana Ana
Hvala Ti za podčrtanko.
Želim ti lepi dan.
Irena
Čudim se ... Irena, pesmi nisi popravila po Aninem nasvetu.
Nasploh mi ta stil, da se sredi stavka nekatere besede napišejo z veliko začetnico, ni blizu. Domnevam, da je to zato, ker urejevalnik na telefonu avtomatsko zapiše veliko začetnico vsakič, ko narediš prelom vrstice, tebi pa se ne ljubi popravljati.
V stilu: če smo že šibki v slovnici, bomo pač pisali brez ločil in drugih slovničnih pravil.
Ampak misli se ne prelamljajo tako, niti slike. Lahko bi se v primeru, da bi bila prisotna določena čustva. Slika, ki jo riše ta pesem, ne daje vtisa tovrstne razlomljenosti. Prej nasprotno - voda teče brez ustavljanja.
LP, mcv
Modri cvet dober večer
Res je za vsako novo vrsto se
Mi napiše z veliko začetnico.
Pesem bi bila mogoče boljša
Če bi napisala širše...
Glede ločil jih pišem nekako
Po občutku zato je tko.
Verjamem da bi ti napisala
Drugače...
Zdaj je kar je.
Hvala ti za napisano
Želim ti lep večer
Irena
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!