Reka

Reka

Se pelje

Po strugi

V eno smer

Šumi

Drobne brzice

Se penijo

Okoli manjših

Skal

Pomirjujoč

Je občutek

In vode

Zlepa

Ne zmanjka

Ŕibiči

Stojijo

Ob njej

Kakor kipi

Ribe

Nočejo

Prijemati vab

Reka pa teče

Naprej

IŽ-lev

mirkopopovic

Poslano:
29. 10. 2025 ob 08:00

Umirujući trenutak nad rijekom koja prolazi, a vječno ostaje i traje...

lpm

Zastavica

Dragon

Poslano:
29. 10. 2025 ob 08:05

Včasih poplavi bregove in odnese smeti. Lep dan, Irena. 

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
29. 10. 2025 ob 08:07

Mirko dobro jutro

Veš lepo in mirno je za hodit

Zraven reke. Tako kot si

Napisal. 

Lepi dan ti želim

Irena

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
29. 10. 2025 ob 08:33

Drago dobro jutro

Tukaj čez cesto je velika reka

Ko pada dež dolgo odnaša 

Vse mogoče.in tudi ogromna

Velika drevesa so že bila.

Ampak v Celju je mila reka.

No tu ko se neurje poleže je

Na drevesih vse obešeno in

Ni lepo. Obožujem pa majhne

Reke ki tko lepo šumijo.

Hvala ti za lep komentar in

Lepi dan ti želim

Irena


Zastavica

Nada

Poslano:
29. 10. 2025 ob 13:59

Reka je bogastvo; včasih so ribe, včasih pa jih ni ...

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
30. 10. 2025 ob 04:24

Nada dobro jutro

Včasih so ribe ali pa ne

Lepo si to napisala Nada

Lepi dan ti želim

Irena

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
01. 11. 2025 ob 18:06

Všeč mi je, najbrž si z besedami hotela obliko potočka, zdi pa se mi, da bi se še boljše brala, če bi bila malo širša (in še nekaj drobnarij):

Reka se pelje 

Po strugi v eno smer

Šumi

Drobne brzice se penijo

Okoli manjših skal

Pomirjujoč je občutek

In vode zlepa ne zmanjka

Ŕibiči stojijo ob njej

Poleg 

Kakor kipi

Ribe nočejo prijemati vab

Jim nočejo

Prijemat vabe

Reka pa teče

Naprej



Premisli in če želiš, popravi,

lp,  Ana

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
02. 11. 2025 ob 09:46

Spoštovana Ana

Dobro si to uredila sem že

Popravila in Hvala ti.

Želim ti lepe mirne praznike

In lep pozdrav

Irena

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
03. 11. 2025 ob 20:18

Čestitke k pesmi,

lp, Ana

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
04. 11. 2025 ob 08:07

Spoštovana Ana

Hvala Ti za podčrtanko.

Želim ti lepi dan.

Irena

Zastavica

modricvet

Poslano:
04. 11. 2025 ob 14:51

Čudim se ... Irena, pesmi nisi popravila po Aninem nasvetu.

Nasploh mi ta stil, da se sredi stavka nekatere besede napišejo z veliko začetnico, ni blizu. Domnevam, da je to zato, ker urejevalnik na telefonu avtomatsko zapiše veliko začetnico vsakič, ko narediš prelom vrstice, tebi pa se ne ljubi popravljati.

V stilu: če smo že šibki v slovnici, bomo pač pisali brez ločil in drugih slovničnih pravil.

Ampak misli se ne prelamljajo tako, niti slike. Lahko bi se v primeru, da bi bila prisotna določena čustva. Slika, ki jo riše ta pesem, ne daje vtisa tovrstne razlomljenosti. Prej nasprotno - voda teče brez ustavljanja.


LP, mcv

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
04. 11. 2025 ob 20:44

Modri cvet dober večer

Res je za vsako novo vrsto se

Mi napiše z veliko začetnico.

Pesem bi bila mogoče boljša

Če bi napisala širše...

Glede ločil jih pišem nekako

Po občutku zato je tko.

Verjamem da bi ti napisala

Drugače...

Zdaj je kar je.

Hvala ti za napisano

Želim ti lep večer

Irena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 29. 10. 2025 ob 07:43
  • Prebrano 354 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 81.68

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!