
Celo mesto mirno spi,
le v mojem oknu luč gori.
Nihče več z mano ne bedi,
kar mene zdaj tako boli!
V mojem oknu luč gori.
a moja duša je v temi.
Nikogar tukaj z mano ni
in to me zdaj tako boli!
Moja duša je v temi;
sprašuje se, le kje si ti?
V meni upanje bledi...
in to me zdaj tako boli!
Sprašujem se, le kje si ti?
Ni rok, objemov, ni oči,
nikogar ni in mesto spi;
vse to me zdaj tako boli!
Katarina, imaš izreden smisel za metriko in rimo. Bi pa opozorila, da je pretirana uporaba rim na iiiii (v tej pesmi so take praktično vse), moteča, nezaželena, včasih smo v šali rekli, da tako rimanje "pika". Ko smo obdelovali pred leti obdelovali načine rimanja, še nisi bila z nami, zato na tem mestu s tem seznanjam tudi tebe ;)
Lp, lidija
Hvala!
Ja... v tej pesmi so res vse rime take... Sem si to izjemoma dopustila. :) sa je "malo drugače"... Sicer pa sem istega mišljenja. :) Da "pika". :)
Navsezadnje pa... tukaj tudi vsebina pika (boli).
Še enkrat hvala (da se ne spozabim še kdaj). :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Katarina Ambrož
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!