TO ME ZDAJ TAKO BOLI

Celo mesto mirno spi,
le v mojem oknu luč gori.
Nihče več z mano ne bedi,
kar mene zdaj tako boli!

V mojem oknu luč gori.
a moja duša je v temi.
Nikogar tukaj z mano ni
in to me zdaj tako boli!

Moja duša je v temi;
sprašuje se, le kje si ti?
V meni upanje bledi...
in to me zdaj tako boli!

Sprašujem se, le kje si ti?
Ni rok, objemov, ni oči,
nikogar ni in mesto spi;
vse to me zdaj tako boli!

Katarina Ambrož

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
24. 10. 2025 ob 15:36
Spremenjeno:
24. 10. 2025 ob 15:36

Katarina, imaš izreden smisel za metriko in rimo. Bi pa opozorila, da je pretirana uporaba rim na iiiii (v tej pesmi so take praktično vse), moteča, nezaželena, včasih smo v šali rekli, da tako rimanje "pika". Ko smo obdelovali pred leti obdelovali načine rimanja, še nisi bila z nami, zato na tem mestu s tem seznanjam tudi tebe ;)

  Lp, lidija

Zastavica

Katarina Ambrož

Poslano:
24. 10. 2025 ob 16:48

Hvala!

Ja... v tej pesmi so res vse rime take... Sem si to izjemoma dopustila. :) sa je "malo drugače"... Sicer pa sem istega mišljenja. :) Da "pika". :)
Navsezadnje pa... tukaj tudi vsebina pika (boli).

Še enkrat hvala (da se ne spozabim še kdaj). :)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 19. 10. 2025 ob 11:18
  • Prebrano 186 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 72.7

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!