MOLIM, ŠE VEDNO

Če kdaj si mi rekel
sem zate molila
(in tudi, če nisi),
Boga sem prosila:
za zdravje, veselje,
za vse tvoje želje.

Ko si me poklical,
in sva govorila
(in tudi, če nisi),
Boga sem prosila:
Da varno boš hodil,
da On bi te vodil...

A vedi, še vedno,
čeprav zdaj molčiš,
Boga prosim zate
(ker vem, da trpiš):
Da križ ti odvzame,
bremena prevzame.

Zdaj nič ne pokličeš,
a molim, še vedno
za tebe, za naju...
(vem, da je vredno):
Da najdeva v Njem
rešitev. Objem.

Katarina Ambrož

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
15. 10. 2025 ob 17:58

Čeprav gre za zelo skladno in ritmično pesem, ki pa le navidez deluje lahkotno, pa vseeno nekoliko zmoti preveč sproščena "pogovorna" oblika zapisa verza: Zdaj nič ne pokličeš.

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 10. 10. 2025 ob 09:00
  • Prebrano 175 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 31.7

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!