
Če kdaj si mi rekel
sem zate molila
(in tudi, če nisi),
Boga sem prosila:
za zdravje, veselje,
za vse tvoje želje.
Ko si me poklical,
in sva govorila
(in tudi, če nisi),
Boga sem prosila:
Da varno boš hodil,
da On bi te vodil...
A vedi, še vedno,
čeprav zdaj molčiš,
Boga prosim zate
(ker vem, da trpiš):
Da križ ti odvzame,
bremena prevzame.
Zdaj nič ne pokličeš,
a molim, še vedno
za tebe, za naju...
(vem, da je vredno):
Da najdeva v Njem
rešitev. Objem.
Čeprav gre za zelo skladno in ritmično pesem, ki pa le navidez deluje lahkotno, pa vseeno nekoliko zmoti preveč sproščena "pogovorna" oblika zapisa verza: Zdaj nič ne pokličeš.
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Katarina Ambrož
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!