Najin zadnji vlak

Ko odpelje vlak
mimo naj'nih jas,
najin zadnji vlak,
mijmo Leskofcov,
tan de prazna kloup,
samo najna kloup.

 

Či odijdem jes,
či ostaneš tij
in zaraste kloup,
idi na tou pout,
tan v pesmi oživij
slika najnij dnij.

 

Či odijdeš tij
in ostanem jes,
ne de zarasla kloup,
šau bom na tou pout,
tan je najni Had,
tan möu te bom rad.

 

Ko bo mimo vlak,
mimo vseh postaj,
najin zadnji vlak,
naj zapelje v Had,
tan de najna kloup,
kre nje pa nouva pout.

F2#Caki

F2#Caki

Poslano:
22. 09. 2025 ob 10:33

22.9.1990 je bil zadnji poletni dan ... Danes pelje 35. vlak Najinega poletja, še zdaleč ne zadnji, »ker svoj vlak - rad vozi prav vsak«… Vsi Dobro vemo, da bo enkrat za vsakega, ne vemo kdaj,  krenil na pot "zadnji vlak"...do takrat pa bodimo srečni, da jo imamo ... vožnjo skozi življenje ... Vse Dobro za #35# 


Zastavica

triglav

Poslano:
22. 09. 2025 ob 19:13

Vse dobro za vaju ❤️


In pesem se mi dopadne


Lp, Marija

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
22. 09. 2025 ob 20:08

Marija, hvala za vse Dobro, me veseli, da se ti pesem dopadne.

Lep pozdrav, Caki

Zastavica

tolminka

Poslano:
23. 09. 2025 ob 05:38

Lepa. 

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
23. 09. 2025 ob 10:48

Caki dobro jutro

Kako lepo pesem si napisal.

Ta klop ima gotovo veliko

Duš ki osamljeno izmenično

Hodijo in sedajo nanjo s

Svojimi mislimi.

Čestitke Caki

In lep pozdrav

Irena

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
23. 09. 2025 ob 16:15

Tolminka, hvala za branje in odziv. Lp, Caki

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
23. 09. 2025 ob 16:19

Irena, vesel sem tvojega odziva, hvala za čestitke. Vsaka klop ima svojo zgodbo, še več – tudi dušo.

Vse Dobro želim in te lepo pozdravjam. Caki


Zastavica

Dejan Bosil

Poslano:
24. 09. 2025 ob 13:14

Caki

Iskrene čestitke za 35 let!

Lep pozdrav, Dejan

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
24. 09. 2025 ob 16:29

Dejan, hvala branje in čestitke!

Lep pozdrav, Caki

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
24. 09. 2025 ob 21:37

Čestitke k še eni tvoji narečni, polni ljubezni,

lp, Ana

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
25. 09. 2025 ob 06:43

Ana, urednica, hvala za izbor in čestitke. Lep pozdrav, Caki

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

F2#Caki
Napisal/a: F2#Caki

Pesmi

  • 22. 09. 2025 ob 10:02
  • Prebrano 718 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 263.78

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!