Smrčanje

Čuj ti pa včas’, naglas, gas do podna smrčiš,

sliš’ se, ko da z vlakom čez stopnice drviš,

ko da v centrifugi, pere opeko pralni stroj,

ko da z mitraljezom, strelja Stane heroj.

...

Ko da bi kastanjete, po pločevini metal,

kakor da bi z verigami po šipah rožljal,

kot na prelomnici Sv. Andreja potres,

kot toča kakor jajce in frnikule vmes.

...

Kakor bi celo noč trgal žaklje iz jute,

plesal in imel kamene coklje obute,

kot da bi se utrgal plaz iz steklovine,

 zgrmele v morje, Strunjanske pečine.

...

Kot da bi sedel na štirki brez izpuha,

kot da se ti v uha bi zataknila muha,

 kot da se oglaša prazgodovinski hrošč,

ko da bi sprožil domine granitnih plošč.

...

 Kot da bi nekdo v resonanci zadrge kričal,

ko da bi na menjalniku vse zobnike pobral,

kot da žlice v mutipraktiku melješ, oziroma,

se s tistim, istim vlakom spet po štengah pelješ.

 

Z. Peperko

fionapanmor

Poslano:
16. 09. 2025 ob 19:20

fletna (*-*)

Zastavica

triglav

Poslano:
17. 09. 2025 ob 08:21

:D 

Uf, težko je kakorkoli zapreti oči poleg takega smrčača, haha.

Dobr' tole!


Lp, Marija

Zastavica

Z. Peperko

Poslano:
17. 09. 2025 ob 10:08

Hvala Marija in fionapanmor :)

Povečini tale pesem velja za vse ženske ki so bile kdaj v mojem življenju. 

Celo za 11 letno hči zelo, zelo velja.

:)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Z. Peperko
Napisal/a: Z. Peperko

Pesmi

  • 16. 09. 2025 ob 18:02
  • Prebrano 283 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 89.18

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!