fantek

 

 

 

fant
je stopil v pisarno
in položil svet na mizo birokrata.
trikrat je udaril žig
ne da bi dvignil pogled.

 

papirji so trepetali,
okna so se z glasnim pokom zaprla,
nekje je zazvonil zvonec,
a nihče se ni premaknil.

 

fant je prosil za svobodo.
uradnik mu je potisnil majhno škatlo.
notri: ključ,
mrtev insekt
in potrdilo.

 

podpisal je svoje ime,
čeprav to ni bilo njegovo ime.
pero je curljalo črno tekočino,
ki mu je ožgala prste.

 

odšel je ven,
škatla je ropotala v njegovem žepu,
hodniki so se zvijali v kroge,
vrata so se odpirala v isti prostor.

 

končno je našel okno,
skočil,
pristal na ničemer,
še vedno padal -

 

kar naprej padal.

 

tako se je zdelo
edino pravilno.
nasmehnil se je.

 

 

 

 

 

 

Hors

Malna

Poslano:
30. 08. 2025 ob 20:03

Ah, opravičevanja ... 

Zastavica

Hors

Poslano:
31. 08. 2025 ob 11:02


  Za crknit smešno, bi rekla Hell Ena :).

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
08. 09. 2025 ob 15:59

V bistvu je žalostno, tisti insekt pa se je (z vzdušjem vred) najbrž pritihotapil iz Kafkovega sveta ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Hors

Poslano:
08. 09. 2025 ob 16:59


  Sem pisal o ščurkih že na starem računu, iz leta 2015 :D ... vse se vrača in se splača :) in hwala.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Hors
Napisal/a: Hors

Pesmi

  • 30. 08. 2025 ob 10:31
  • Prebrano 399 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 118.02

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!