
fant
je stopil v pisarno
in položil svet na mizo birokrata.
trikrat je udaril žig
ne da bi dvignil pogled.
papirji so trepetali,
okna so se z glasnim pokom zaprla,
nekje je zazvonil zvonec,
a nihče se ni premaknil.
fant je prosil za svobodo.
uradnik mu je potisnil majhno škatlo.
notri: ključ,
mrtev insekt
in potrdilo.
podpisal je svoje ime,
čeprav to ni bilo njegovo ime.
pero je curljalo črno tekočino,
ki mu je ožgala prste.
odšel je ven,
škatla je ropotala v njegovem žepu,
hodniki so se zvijali v kroge,
vrata so se odpirala v isti prostor.
končno je našel okno,
skočil,
pristal na ničemer,
še vedno padal -
kar naprej padal.
tako se je zdelo
edino pravilno.
nasmehnil se je.
V bistvu je žalostno, tisti insekt pa se je (z vzdušjem vred) najbrž pritihotapil iz Kafkovega sveta ... čestitke,
lp, Ana
Sem pisal o ščurkih že na starem računu, iz leta 2015 :D ... vse se vrača in se splača :) in hwala.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Hors
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!