
Bela mačka
sredi zelenega travnika
sedi
le kaj ji po glavi
roji?
Promet je ne zanima
ujeda na nebu
je ne moti
miška pod zemljo
ji zdaj diši.
Pa ne, ker bi bila lačna
ampak, ker za mačke
vsa stvar tako stoji:
Ko se le da,
morajo ven na travnik sedet,
da potem doma
jim ni treba miši
loviti v klet.
Ha, kako hudomušna pesmica! Čisto drugačna od siceršnjih pesmi ...
včeraj sem se peljal mimo te mačke in se mi je potem celo noč sprehajala po glavi ... ergo
da potem doma jim ni treba miši oditi....ne razumem tega verza
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tomaž Jevšenak
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!