
Ujeti smo v razmišljanje v besedah,
ujeti v jezike materne in druge;
a vsak živi v telesu lastnega jezika,
ima občutke brez ustreznega izraza.
Noben opis, noben pridevnik
ne more opisati groze v Palestini,
ko materi v naročju mre dojenček,
ko staršem umirajo otroci lačni ...
Pred vrati ječe, ki gradijo jo mogotci,
politika v bogastvu si nazdravlja;
čaka, roke mane, da smrt opravi svoje.
Besede, prošnje nimajo učinka.
Besede prave ni mogoče najti,
občutki take groze niso izrekljivi.
Zato ne more biti trajne pomiritve.
Bistvo je očesu skrito, dokler ne poči.
Naduti ameriški Benito podpira judovske voditelje v katere so se očitno inkarnirali nekdanji nacisti. EU voditelji cincajo, mi pa moramo opazovati grozljive posledice, sestradane otroke, trupla, ruševine in to na "Planetu obilja."
Veliko je vojnih žarišč po svetu o katerih pa se v medijih ne poroča. Veliko je vojn, ko mi sploh vemo ne, da se dogajajo. Zgolj moj vidik : Sedaj je gonija proti Izraelu, prej proti Belorusiji in Rusiji ... Jaz ostajam na stališču, da vedno se najde nekaj kar preusmeri fokus množice ljudi. Realni problemi pa se s temi manevri zakrivajo. Zgolj moj vidik. Poznam dober rek : "Ne zmoremo rešiti celega sveta v svetu." Lp
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Nada
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!