
Kako si? Kako gre?
Besedni zvezi, ki dajeta upanje. Navidezno zanimanje. Pomoč in podporo.
A v resnici?
V resnici nikogar ne zanima. Nihče noče vedeti, kako zares si. Nihče noče poslušati tvojih težav in tegob, strahov in misli, nočnih mor, ki te dušijo in potiskajo k tlom.
Pa tudi ti, nočeš nikogar obremenjevati, nikomur povzročati nelagodja in skrbi.
Zato vedno odgovoriš: "Okej. V redu. Fajn."
Čeprav bi najraje jokal, kričal in prosil za pomoč.
A nikogar ne zanima.
Zato pogoltneš solze, si narišeš nasmeh na obraz.
"Okej sem."
"V redu."
"Fajn."
Zato se bojim naslednjega: "Kako si? Kako gre?"
Ker vem, da definitivno nisem okej, ne v redu, ne fajn.
Pozdravljen/a in dobrodošel/la na Pesem si, nekje nekdo, lepo, da si se nam pridružil/a,
Ana
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: nekje nekdo
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!