ŽIVIJO LE ŽELJE

Spomnim se, lani,

kako sem šla k tebi:

v tisti obleki, lepi, oprani.

A ti, kot da opazil me ne bi.

 

Stala sem tam,

kjer vedno si čakal:

ti si prišel, a nisi bil sam.

Si le pozdravil, a nisi počakal.

 

Jaz sem le stala,

bila sem brez diha:

kot kamen, kot skala.

Kot mrtva. A kot da vse niha.

 

Solze sem skrila,

pod lažno veselje:

vse v njih sem utopila.

Umrli so upi. Živijo le želje.

Katarina Ambrož

Milena

Poslano:
11. 08. 2025 ob 11:57

LEPA PESEM, AMPAK ZOPET ŽALOSTNA

Naj gre!!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 11. 08. 2025 ob 05:04
  • Prebrano 139 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 44.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!