NA SVOJEM GOSPODAR

Počivaj dragi moj,

pretežák je bil tvoj boj,

že davno si se utrudil,

zdaj bitko si izgubil.

 

Kaj so ti naredili,

da duha so ti zlomili?

Nikomur ni več mar,

da gineš, gospodar.

 

Vse so ti odvzeli,

oblast so spet prevzeli,

kjer denar je, hudobija,

poštenóst je iluzija.

 

Kar je moje, tvoje,

bi želeli, da je naše,

na veliko vsem se krade,

brezvestno, iz navade.

tolminka

Komentiranje je zaprto!

tolminka
Napisal/a: tolminka

Pesmi

  • 11. 07. 2025 ob 07:00
  • Prebrano 145 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 39.4

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!