NA SVOJEM GOSPODAR
Počivaj dragi moj,
pretežák je bil tvoj boj,
že davno si se utrudil,
zdaj bitko si izgubil.
Kaj so ti naredili,
da duha so ti zlomili?
Nikomur ni več mar,
da gineš, gospodar.
Vse so ti odvzeli,
oblast so spet prevzeli,
kjer denar je, hudobija,
poštenóst je iluzija.
Kar je moje, tvoje,
bi želeli, da je naše,
na veliko vsem se krade,
brezvestno, iz navade.
tolminka

Napisal/a: tolminka
Pesmi
- 11. 07. 2025 ob 07:00
- Prebrano 145 krat
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!
- Število doseženih točk: 39.4
