GOSPA

Ne maram je.

Nehote se ji ponujam.

In ko pride blizu, me prizadene,

vzame košček s seboj.

 

Kadar je ni zraven, sem brezskrben,

ne zavedam se je.

Kadar gre mimo, mi razpara srce,

še bolj jo sovražim.

 

Včasih si jo tako zelo želim,

in včasih sem ji blizu.

Je zelo preprosta, nepredvidljiva.

Nočem je razumeti.

 

Prišla bo trdno odločena,

odšla bova skupaj.

Ne bom spraševal zakaj,

odgovora ni.

Figo

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
16. 06. 2025 ob 13:22

Uganka?


tole - sklanjatev - je treba popraviti

Nočem jo  JE razumeti.

Zastavica

Figo

Poslano:
18. 06. 2025 ob 07:59

"Gospa s koso".

Hvala za usmeritve, popravljeno.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
18. 06. 2025 ob 10:27

Neizbežna je, vsak jo po svoje sprejema ali zavrača ... tudi v pesmi najde svojo oznako. Ko se izražamo o smrti, ima vsak svojo pesem, nekatere so še skrite  Čestitke. 

LP, Lidija

Zastavica

Figo

Poslano:
18. 06. 2025 ob 15:15

Hvala:-)

Zastavica

Matjaž Lutarič - Lynx

Poslano:
19. 06. 2025 ob 14:36

Mojstrovina. Bravo.

Zastavica

Figo

Poslano:
19. 06. 2025 ob 16:03

Hvala�

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Figo
Napisal/a: Figo

Pesmi

  • 11. 06. 2025 ob 06:46
  • Prebrano 309 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 116.2

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!