
ZAKAJ
Sprašujem se zakaj se podučuje
vsak človek na tej zemlji
razlog mora biti jak ker si jo modrost želi
kot žival hrane v stelji.
Samo en razlog je
ki ga le malokdo spozna
a to je da spozna sebe
in tudi zakaj življenje ima.
To je najpomembnejše opravilo
ki so ga gospodarji doumili
radi straha za svoje življenje
so ga še sužnjem privoščili.
Ponudili so jim vero v boga
in vrinili še strah pred njim
da bi se obvarovali
pred služujočim zlim.
Bolj ko v svoj razum kopičiš znanje
bolj spoznavaš svoj nivo
mnogi se zadovoljijo z orožjem
ko sosedom kratijo željo.
Spoznati sebe skozi čustva
obstaneš kot pred zrcalom vol
dojel si nekaj kar ni tvoje
a vseeno uživaš tujo bol.
Tisočletja so minila
a modrost ni dosegla boga
s čustvom bi se morala spojiti
kam je naša volja zašla.
radi straha za svoje življenje...
Všeč mi je ta stara raba besede (za)radi
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tomi
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!