ZAKAJ

 

ZAKAJ

Sprašujem se zakaj se podučuje

vsak človek na tej zemlji

razlog mora biti jak ker si jo modrost želi

kot žival hrane v stelji.

 

Samo en razlog je

ki ga le malokdo spozna

a to je da spozna sebe

in tudi zakaj življenje ima.

 

To je najpomembnejše opravilo

ki so ga gospodarji doumili

radi straha za svoje življenje

so ga še sužnjem privoščili.

 

Ponudili so jim vero v boga

in vrinili še strah pred njim

da bi se obvarovali

pred služujočim zlim.

 

Bolj ko v svoj razum kopičiš znanje

bolj spoznavaš svoj nivo

mnogi se zadovoljijo z orožjem

ko sosedom kratijo željo.

 

Spoznati sebe skozi čustva

obstaneš kot pred zrcalom vol

dojel si nekaj kar ni tvoje

a vseeno uživaš tujo bol.

 

Tisočletja so minila

a modrost ni dosegla boga

s čustvom bi se morala spojiti

kam je naša volja zašla.

 

tomi

Matej Krevs

Poslano:
27. 05. 2025 ob 22:02

radi straha za svoje življenje...


Všeč mi je ta stara raba besede (za)radi

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 27. 05. 2025 ob 12:05
  • Prebrano 164 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 72.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!