
Vzel sem sekiro in oklestil metafore in rime
da bi le nekaj razumeli tudi trdoglavci
v ozkem grlu smo obtičali
s slabimi besedami
potrebujemo tople besede
ki bi segle v srce
da bi lahko živeli planinski mir
Kdo je že bil on, v 60ih, študent ki je šel v jamo, in se v njej zataknil in umrl? Mislim, da so celo zasipal potem tisto razpoko, po želji njegovga fotra, ker ni hotu da bi še kdo obtičal in umrl tam?
Ne vem. Pesm me je spomnila na ta dogodek.
To je bil on, ja. Grozno. Ampak grozno lepa pesm.
Čestitke k pesmi, ki (četudi s sekiro) prebuja mir ...
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Maks Jamski
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!