LUNO SPRAŠUJEM

Luno sprašujem,
če gleda zdaj nate
in v mislih potujem
čez mesta in trate.

Čez mesta in meje,
čez tuje planjave.
Ljubezen, ki greje,
naj nosi pozdrave.

Naj nosi toplino
in stare obljube.
V mojo praznino
pa tvoje poljube.

Luni bleščavi
naročam pozdrav,
zate, v daljavi,
tak, malo jokav.

Solza bo tekla,
tudi če nočem.
Nič ne bom rekla
da včasih še jočem,

Ko res bo težko,
Boga bom prosila.
Nazaj te ne bo -
a jaz bom ljubila.

Katarina Ambrož

Maršal pesnik

Poslano:
04. 05. 2025 ob 17:39

Čestitam

Zastavica

tolminka

Poslano:
05. 05. 2025 ob 07:43

Še ena lepa.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 04. 05. 2025 ob 17:04
  • Prebrano 169 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 32.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!