
Zagoreli so kresovi
ob mestih in vaseh,
v noč nam zažareli,
po vzpetinah in vrheh.
Mladina in starina
do njih se je povzpela,
vse se tam je zbralo,
majska noč je oživela.
Ob ognju smo sedeli,
sproščeno se družili,
zvok kitar in pesem,
v temó so se razlili.
Na prvi majski dan
nas je budnica zbudila,
po ulicah domačih,
nam praznik naznanila.
Razobešene zastave
na hišah tega mesta,
rdeči nageljni v rokáh,
kot simbol in stara gesta.
Naj cenjeno bo delo,
delavec spoštovan,
boj za delavske pravice
še poteka, dan na dan.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!