PRVI MAJ (nekoč in danes)

Zagoreli so kresovi

ob mestih in vaseh,

v noč nam zažareli,

po vzpetinah in vrheh.

 

Mladina in starina

do njih se je povzpela,

vse se tam je zbralo,

majska noč je oživela.

 

Ob ognju smo sedeli,

sproščeno se družili,

zvok kitar in pesem,

v temó so se razlili.

 

Na prvi majski dan

nas je budnica zbudila,

po ulicah domačih,

nam praznik naznanila.

 

Razobešene zastave

na hišah tega mesta,

rdeči nageljni v rokáh,

kot simbol in stara gesta.

 

Naj cenjeno bo delo,

delavec spoštovan,

boj za delavske pravice

še poteka, dan na dan.

 

 

tolminka

mirkopopovic

Poslano:
01. 05. 2025 ob 08:58

Ob ognju smo sedeli,

sproščeno se družili,

zvok kitar in pesem

Takav koncept, nažalost, potonuo je u  sve uzavrelije naše unutrašnje more...
Hvala, tolminka, za pjesmu i slike sjećanja na sretnija vremena.

Zastavica

Nada

Poslano:
01. 05. 2025 ob 22:35

Simbol "1. maj" postaja spet zelo aktualen.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
01. 05. 2025 ob 22:52

Prelepa in visoka.

Ne damo se! 

Zastavica

tolminka

Poslano:
05. 05. 2025 ob 07:49

Hvala Mirko, Nada in Maša.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tolminka
Napisal/a: tolminka

Pesmi

  • 01. 05. 2025 ob 08:18
  • Prebrano 215 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 154.92

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!