
Štiri breze čuvajo
hišo zapuščeno;
šipe zbite, vrat ni več,
sonce gleda v vežo.
Malo tod ljudi živi,
skromno in odročno,
le kak ducat domačij
s kapelico baročno.
V vasi tej menda smodnik
delali so včasih,
mlin je stal, kovačnica,
zdaj so drugi časi.
Menda ni bilo otrok
tu celo stoletje,
izprosili so jih od
Ane Samotretje.
Ljudsko ime je verjetno pravilnejše.
Zanimiva pesem. Hvala za novo znanje.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!