V Podpurflci

Štiri breze čuvajo

hišo zapuščeno;

šipe zbite, vrat ni več,

sonce gleda v vežo.

 

Malo tod ljudi živi,

skromno in odročno,

le kak ducat domačij

s kapelico baročno.

 

V vasi tej menda smodnik

delali so včasih,

mlin je stal, kovačnica,

zdaj so drugi časi.

 

Menda ni bilo otrok

tu celo stoletje,

izprosili so jih od

Ane Samotretje.

 

Matej Krevs

Matej Krevs

Poslano:
24. 04. 2025 ob 11:12


ene najmanjših slovenskih vasi, ki leži pri Škofji Loki. »Vasi pravimo Podpurflca, na krajevni oznaki pa piše Podpulfrca! A ni nujno, da je zadnje pravilno, saj tabla stoji ob cesti šele nekaj let …«

Zastavica

Maša GL

Poslano:
24. 04. 2025 ob 11:44

Ljudsko ime je verjetno pravilnejše.

Zanimiva pesem. Hvala za novo znanje.

Zastavica

Gregor Markič Factotum

Poslano:
24. 04. 2025 ob 16:50

Zanimiva. 

Zastavica

tolminka

Poslano:
24. 04. 2025 ob 18:17

Tudi meni je všeč.


Lp Tolminka

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 24. 04. 2025 ob 11:09
  • Prebrano 213 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 151.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!