nekatere noči so daljše od drugih

danes zvečer sem ga videl –
tipa iz 4B –
mrtvega že tri dni,
preden je komu začelo smrdeti.
policija ga je odnesla
kot slabo prtljago,
medtem ko je sosedov pes
scal po preprogi na hodniku
kot da se ni nič zgodilo.

 

in sem si mislil –
hudiča, tudi to je en način, da greš.

 

ampak obstaja še drugi:
njen glas kot počasno kapljanje
na možgane.
vsaka beseda kot papirnata ureznina,
vsak molk še hujši.
ležati poleg nje,
bližje smrti
a bolj osamljen
kot hladna tla iz 4B.

 

ljudje pravijo, da je žalostno
umreti sam.

 

jaz pravim, da je še bolj žalostno
tako živeti
v dvoje.

 

daj mi viski.
daj mi tišino.
daj mi prekleti smrad
nikogar.
vsaj takrat
je samo moj.

Hors

pi - irena p.

Poslano:
23. 04. 2025 ob 16:01

uf

presneto fajn

Zastavica

Hors

Poslano:
24. 04. 2025 ob 11:11


 Eh.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
24. 04. 2025 ob 11:27

Ureznina papirja

Sam v dvoje

...

Daje misliti, terja zavzdih in zazrtje skozi okno. Dobra.

Zastavica

Hors

Poslano:
24. 04. 2025 ob 11:31


  Ma ja. Bulit skoz okno je moja rutina.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
24. 04. 2025 ob 11:34

:-)

Zastavica

fionapanmor

Poslano:
24. 04. 2025 ob 20:55

hudo (za)reže

"vsaka beseda kot papirnata ureznina,

vsak molk še hujši."

Zastavica

Hors

Poslano:
25. 04. 2025 ob 09:52


   Takle mamo. :)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Hors
Napisal/a: Hors

Pesmi

  • 23. 04. 2025 ob 15:00
  • Prebrano 214 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 172.27

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!