20240211

pajki

se danes

ne bodo

gnali

za plenom

v mreže

ki so jih

tako predano

prav neopazno

spletli v temi

se je ujela

rosa

ki v jutru

žari

pajki

bodo danes

stradali

do noči

fionapanmor

albin

Poslano:
15. 04. 2025 ob 16:26
Spremenjeno:
15. 04. 2025 ob 16:45

Fionapanmor,

tvojo pesem občutim kot tih, premišljen trenutek, ujet v skrbno zgrajene verze. Zdi se mi, da se njena moč nahaja v minimalizmu, kjer preprostost besed odpira prostor za globok razmislek o času, potrpežljivosti in neizbežnosti. Predvsem pa jo vidim kot delo, ki pripoveduje o igri pričakovanj in realnosti in kjer odzvanja občutek sprejemanja in minevanja naravnega kroga življenja. Zelo mi je všeč to prevladujoče občutje miru, rahle melanholije, a tudi svetlobe, ki se nežno prelije v zadnje verze.

Lp,  albin

Zastavica

faeq

Poslano:
16. 04. 2025 ob 17:08

Lepoo

Lp, Faeq

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
19. 04. 2025 ob 07:01

Rosa hrepenenja in lakota čakanja (ustvarjanja). Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

fionapanmor
Napisal/a: fionapanmor

Pesmi

  • 14. 04. 2025 ob 21:46
  • Prebrano 318 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 117.15

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!