
pajki
se danes
ne bodo
gnali
za plenom
v mreže
ki so jih
tako predano
prav neopazno
spletli v temi
se je ujela
rosa
ki v jutru
žari
pajki
bodo danes
stradali
do noči
Fionapanmor,
tvojo pesem občutim kot tih, premišljen trenutek, ujet v skrbno zgrajene verze. Zdi se mi, da se njena moč nahaja v minimalizmu, kjer preprostost besed odpira prostor za globok razmislek o času, potrpežljivosti in neizbežnosti. Predvsem pa jo vidim kot delo, ki pripoveduje o igri pričakovanj in realnosti in kjer odzvanja občutek sprejemanja in minevanja naravnega kroga življenja. Zelo mi je všeč to prevladujoče občutje miru, rahle melanholije, a tudi svetlobe, ki se nežno prelije v zadnje verze.
Lp, albin
Rosa hrepenenja in lakota čakanja (ustvarjanja). Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: fionapanmor
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!