OMAŽ SEBI

Ah, moj druže, viteže;

Nije ovo na Balkanu ...

I neću

Da se krijem iza ćoškova ili da obaram pogled,

kad prođem, mimo nas; nisam, otpad.

Jer nisam. Pišem omaž sebi jer

Nisam se kako vele, družio sa

autsajderima

I iskao konobarima veresiju

Bio sam na korak – dva od

umetnika,

sa svega nekoliko razloga, razbibriga, sasvim dovoljno.

Slušajući.

Da, jesam. Skitao sam; i siktao sam i ključao,

tamo gde me privlačio 

moj tanani, suptilni um. 

U spiritualni svet tame, kinoteka i pozorišta.

Koncerata, književnih večeri i opera.

Krčmi.

Nikako laboratorija sa miševima,

nisam sišao tek da vidim veliki grad

Pa sad, raspolažete informacijama.

da ne budem vulgaran.

***

ah, moj druže, viteže;

nešto guglam ... minut – dva   

vetar šibicari, dok mesec obilazi

oko solitera.  

 

 

dejanivanovic

fionapanmor

Poslano:
08. 04. 2025 ob 13:07

čudovita :)

Zastavica

mirkopopovic

Poslano:
08. 04. 2025 ob 14:36

Dodirnuo me i zaokupirao ovaj

omaž sebi.

mp

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
15. 04. 2025 ob 22:02

Iz sebe v sebe. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.


Zastavica

dejanivanovic

Poslano:
16. 04. 2025 ob 01:17

Hvala :) 

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
16. 04. 2025 ob 08:04
Spremenjeno:
16. 04. 2025 ob 08:04

Večkrat bi se morali pogovoriti sami s seboj ...,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

dejanivanovic
Napisal/a: dejanivanovic

Pesmi

  • 08. 04. 2025 ob 07:51
  • Prebrano 225 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 61.15

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!