Na mladih se svet maje

Nekdo pod zemljo spravi nešteto otrok,

ker mu je tako naročil glas v kravati,

ki so mu jo okoli vratu kot kolajno zavezali 

veljavniki iz večje države na drugem koncu sveta.

 

Preživele otroke po svetu pa se vztrajno hrani z telefoni

in če svet res stoji na mladih, se bojim, da se že pošteno maje med vsemi trki socialnih omrežij.

In kdo bi krivil mlado punco, da svoje telo digitalno prodaja za lepe vsote,

če pa šolani,

pošteni,

pridni delavci zaslužijo na mesec manj kot ona s sliko ene bradavičke.

In koga zvečer briga, če je to moralno sporno,

ko delavec ne ve, če bo jutri malical,

medtem ko se dekle odloča med Maldivi in Sejšeli za naslednjo dopustniško destinacijo.

Saj pa vendar "trdo" dela, zakaj pa ne.

 

Njen brat prodaja drogo,

čeprav je šolan gostinec, ampak je že zgodaj ugotovil, da je sistem nateg in da se splača kako leto tudi odsedeti, 

ker je svoboda tudi zunaj le propagandna vizija,

ki te po dvanjasturnem delovniku zagrabi za vrat.

Tako pa vstane sredi dneva,

zdila robo tistim, ki nekako morajo bežati od tega sistema,

drugače se jim lahko še zmeša in postanejo človeški,

kar pa je precej dražje od kokaina.

 

 

Starša sta se vdala in jima pustita svojo pot, 

ker jima otroka pravita kako sta kul,

ubistvu pa sta že davno izgubila nadzor in 

globoko v sebi jima v senci sramu paše, 

da sta finančno neodvisna,

čeprav okoli ne govorita resnice,

ko ju vprašajo, kako kaj tamali.

Tako kot tisti kravatar laže, 

da gre za patriotizem in ne genocid.

 

Nekateri temu pravijo ljubezen.

 

Črni Kos

miko

Poslano:
21. 03. 2025 ob 13:06

ja, idolatrija je ta ljubezen, masen psihoza.

pred kratkim je neka bradavička iztrgala mamici vombata mladička in se isto sekundo povšečkala z njim.

prejela je na tisoče smrtnih groženj ekološko ozaveščenih ljubiteljev narave. idoli, nacija, rodina, blut und boden, narava, mali človek?, vse to se pojavi, ko iztrgamo ljubezen iz življenja in zdrave pameti.

všečkam.

lp

Zastavica

Svit

Poslano:
22. 03. 2025 ob 10:24

drugače se jim lahko še zmeša in postanejo človeški

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 21. 03. 2025 ob 12:48
  • Prebrano 304 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 83.11

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!