
Cordoba
mi je španska vas.
Črne kobile še nisem jezdil,
(nasploh konja).
Luna velika = superluna.
Olive so mi dobre zgolj na pici.
Čeprav imam navigacijo
nikdar ne pridem v Cordobo.
Ponavljam: Črne kobile še nisem jezdil,
luna rdeča = krvava superluna.
Smrt ima plašnice na očeh
in nič ne vidi s stolpov v Cordobi.
Uf, kako dolga je cesta!
Uf, jaz pa kobile jezditi ne znam!
Uf, se bom pa raje peš napotil k smrti,
se mi prav nič ne mudi tja v Cordobo.
Cordoba
mi je španska vas.
Meni je Vitezova pesem res všeč, mu kar malce zavidam, ne pa tudi usode, ki je podobna tej njegovi pesmi,
Lp M
Težko je osedlati življenje, morda pa ga lahko poskusimo osedlati vsaj z verzi in z nekaj duhovitosti .... ? Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
hvala, všeč mi je ta besedna zveza ... osedlati življenje
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!