Duhoviti komentar k Lorcovi Vitezovi pesmi

Cordoba

mi je španska vas.

 

Črne kobile še nisem jezdil,

(nasploh konja).

Luna velika = superluna.

Olive so mi dobre zgolj na pici.

Čeprav imam navigacijo

nikdar ne pridem v Cordobo.

 

Ponavljam: Črne kobile še nisem jezdil,

luna rdeča = krvava superluna.

Smrt ima plašnice na očeh

in nič ne vidi s stolpov v Cordobi.

 

Uf, kako dolga je cesta!

Uf, jaz pa kobile jezditi ne znam!

Uf, se bom pa raje peš napotil k smrti,

se mi prav nič ne mudi tja v Cordobo.

 

Cordoba

mi je španska vas.

 

Matej Krevs

Ananda

Poslano:
19. 03. 2025 ob 12:22

Zakon! 

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
19. 03. 2025 ob 23:03

Meni je Vitezova pesem res všeč, mu kar malce zavidam, ne pa tudi usode, ki je podobna tej njegovi pesmi,

Lp M

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
21. 03. 2025 ob 22:32

ponavljam. duhoviti.

lp, Caki

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
22. 03. 2025 ob 10:47

Težko je osedlati življenje, morda pa ga lahko poskusimo osedlati vsaj z verzi in z nekaj duhovitosti .... ? Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.  

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
22. 03. 2025 ob 11:41

hvala, všeč mi je ta besedna zveza ... osedlati življenje

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 18. 03. 2025 ob 23:40
  • Prebrano 254 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 138.18

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!