Slep

Prižgal sem temo, ugasnil sem luč,

v ključavnici duše pustil sem ključ.

Odprla si vrata po tiho vame prišla.

Na glas si zavpila, da ne boš več odšla!

 

Ne bom se upiral res nimam besed,

že dolgo tega je, odkar tvoj sem poet.

V samoti prehodim vse tvoje poti,

iz plamena zdaj ogenj vse bolj gori.

 

Dovolj mi je, da poslušam pesem ptic,

že davno sem slišal tvoj neustavljivi klic.

Si na svojo stran me pretkano zvabila,

z lepotami svojimi me čisto zasvojila.

 

Zdaj brez tebe več ne morem živeti,

nikoli več tako ne bi hotel trpeti.

Saj videl nisem, kako ta svet je prelep,

vse življenje, tako prekleto bil sem slep.

 

Slep za vrhove visoke na njem bisere bele,

slep za valove, ko v morju sirene so pele.

Slep za gradove, oblake in reke deroče.

Slep, da brez tebe srce se mi joče.

 

Rok Leš

Svit

Poslano:
14. 03. 2025 ob 08:42

"Prižgal sem temo, ugasnil sem luč,

v ključavnici duše pustil sem ključ."

Ko "slep" premečem je "ples."

 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Rok Leš
Napisal/a: Rok Leš

Pesmi

  • 14. 03. 2025 ob 08:22
  • Prebrano 132 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 40.2

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!