
Mami me vedno je učila:
ne kadi, bodi priden,
bodi marljiv, bodi fin,
pa pameten – a ne preveč.
Bodi prijazen, bodi šarmanten,
vedno pošten in eleganten.
Naredi to, naredi tisto,
kot da življenje je res čisto.
Ampak zdaj mi ni več jasno,
svet je drugačen, precej kruto glasen.
Pravila? Ja, ta so tu,
a jih prekršim – vse po vrsti.
Oprosti, mami, če sem iskren,
včasih je bolje, če greš čez mejo.
Ker sem jedel sad od drevesa od katerega ne bi smel,
sem pridobil svobodo izbire, od takrat razpolagam z odgovornostjo,
vsako sklicevanje na Tvorca, ki mi jo je ponudil, je brezpredmetno. Torej
je moja volja tudi božja.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: nuru
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!