PetTitlica (ciklus V zelenem prehodu)

Avtor: F2#Caki (iz naslovov in iz prvih ter zadnjih dveh verzov petih pesmi ciklusa V zelenem prehodu)

 

Sonce zeleno

Vozijo vlaki vse je brezsnežno 

Še kretnica čaka upanje belo

Konji so divji stisni jim grivo

Prižgi si rumeno in čakaj zeleno

Z Odisejado

Si dan noč vzela je na široko

Padanje dolgo je in globoko

Čisto potiho ko galebi še spijo

Je morje nemirno naplavilo stih

Kot Nova Sol

Je s kamenja posesalo vso sluz

Ljudi črnih pik odreši rumeno

In solinar z lopato ni več gluh

Preceja naprej z levega na desni kup

Na tvoji strani

Sence molčečih dimnikov

Hrope pesmi pozabljenih balad

Prisloni glavo v obliž na rano

Da jih bo dež pokropil s tabo

Spet rastejo bori

Pinus nigra z lojtro v nebo

Njihova igla pokriva zemljo

Črno ostalo nekje je v temini

V belini kristali tvoji so tvoji

F2#Caki

F2#Caki

Poslano:
02. 03. 2025 ob 17:29
Spremenjeno:
02. 03. 2025 ob 17:44

Sem jo poimenoval PetTitlica, ker poleg naslovov vsebuje še 4 verze iz vsake pesmi iz ciklusa V zelenem prehodu, je pa tudi Titlica, ko preberemo samo naslove (krepki tisk), še najbolj pa je premetanka zmešanega sveta, ki je zmešal podnebje in zdi se, da voda, zrak in ogenj (sonce) samo še navidezno sobivajo z zemljo navkljub vsemu opevanemu Zelenemu prehodu. In kaj nam preostane na koncu – mi mali ljudje smo najboljši delavci v Zelenem prehodu, četudi je to samo Pesem.Si. Ali pa mogoče 5. element?

Zastavica

Svit

Poslano:
02. 03. 2025 ob 18:12

"Peti element" je pravzaprav materialna sfera (mi poznamo le njena tri stanja), nad uparjenostjo so še štirje nivoji v teh bivajo in delujejo NLP-jci, naši planetarni sosedi, ki

nas s pogostimi pojavljanji spodbujajo, da bi odkrili svoj dvojnik fizičnega telesa, ki je "etrsko telo..."

Zastavica

Dragon

Poslano:
02. 03. 2025 ob 18:21

Lep kolaž. 

Zastavica

Sašo Zorc Florjanski

Poslano:
02. 03. 2025 ob 18:31

Tale pentlja ti je pa dala kar nekaj dela, a ne Caki. Moram reči, da ti je lepo uspelo vse skupaj spesniti v zelo umetniško pesem s pomenljivo vsebino. Večkrat se je treba počasi sprehoditi skozi njo, da se te dotakne v vsej svoji razkošnosti besed. ...

Lepo pozdravljen,

Sašo

Zastavica

triglav

Poslano:
02. 03. 2025 ob 19:10

Zelo lepooo.  (*_*)


Čestitke!


Lp, Marija 

Zastavica

Ronja

Poslano:
02. 03. 2025 ob 20:28

Krasno si to zaokrožil in iztisnil iz celotnega cikla.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
02. 03. 2025 ob 20:39

Sašo, hvala za sprehod skozi ciklus in lepe besede. Vse Dobro želim, Caki

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
02. 03. 2025 ob 21:14

Svit, naš dvojnik je najboljši sosed.  Lp

Zastavica

Svit

Poslano:
02. 03. 2025 ob 21:32

Zagotovo, Caki,

le prepoznati ga je treba. Bodi dobro.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
03. 03. 2025 ob 06:43

Dragon, hvala za dotik.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
03. 03. 2025 ob 07:20

Marija, Ronja, hvala tudi vama za lepe besede.

Zastavica

tuskulum

Poslano:
03. 03. 2025 ob 08:53

Krasno, krasno, krasno - bravo!

Zastavica

koni

Poslano:
03. 03. 2025 ob 16:19

Čestitke k izjemni PetTitlici, Caki. Tvoja ustvarjalnost ne pozna meja. Lp, Breda

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
03. 03. 2025 ob 18:51

Tuskulum, me veseli tvoj postanek. Vse Dobro želim, Caki

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
03. 03. 2025 ob 18:54

Breda, lepo je brati tvoje besede na pragu NovePomladi, katera naj nas vse skupaj pomladi. Hvala za čestitke.

Vse Dobro ti želim, Caki

Zastavica

miko

Poslano:
04. 03. 2025 ob 00:27

sem črnogled, glede gluhote te silne mašinerije. in človek je ujet v razvado, marsikdaj bi lahko preprosto šel peš ali s kolesom, za bolj zeleni svet. 

stari indijanci, (ki so po mojem ti marsovci, naj Svit ne zameri, sem ufoskeptik), so opozarjali, da zemlja ni naša, temveč, da smo si jo izposodili od zanamcev. ko zemlja ni bila še spužva nafte. 

vse gre po nekem ustaljenem tiru, kjer se večina čuti nemočno. ko bo zavest=ekološka zavest, ko se velikim ribam utrne, da obstaja samo sobit, sobivanje ...

lep pesniški preplet.

pozdrav v prekmurje,

ki ima še dušo.

m.

Zastavica

Svit

Poslano:
04. 03. 2025 ob 07:42

OJ, miko,

Zemljo imamo na razpolago, na Njej se učimo, rastemo,
podnajemniki smo, a to kar počnemo kaže da hočemo biti gospodarji,
prilaščamo si danosti, smetimo, ne le okolje ampak tudi bližnje vesolje.
Bilo bi čudno, da se okrog srčnega sončevega jedra sukamo kot ljudje in živa bitja
le mi, planetarni sosedi iz drugih planetov nam nevsiljivo, tako rekoč inkognito pomagajo,
ker dosledno upoštevajo "svobodo izbire," se več kot dovoli karma, ne vmešavajo v naše zadeve.
Prepričan sem, da se bomo kljub tisočletnemu kaosu in samopašni volji izvlekli, kajti v načrtu je naša
osvoboditev. Sicer kaže vse kaj drugega kot to, toda preporod vedno poteka skozi stiske. Bodi dobro.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
04. 03. 2025 ob 21:30

Miko, hvala za poglobljen komentar, s katerim predočiš verodostojna dejstva, katera so na žalost večkrat prezrta s strani glavnih planetarjev za ohranitev našega sobitnega planeta zanamcem. Še kako prav so imeli in imajo Indijanci.

Hvala za pozdrav prekmurski duši, ki lebdi nekje vmes med pšenico in Muro, ki še moči ravnico za nas.

Lp, Caki

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
04. 03. 2025 ob 21:33

Svit, hvala tudi tebi za optimistično razmišljanje. Na koncu je osvobojeni mir z novim začetkom karme.

Lp, Caki

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
09. 03. 2025 ob 19:27
Spremenjeno:
15. 03. 2025 ob 19:32

Zanimiva ideja in tudi ne prav lahek izziv. Ponekod se zelo lepo povezuje vmesni naslov z nadaljnjimi verzi, ponekod pa štrili ven (npr. Odisejada, Kazalka), saj se ne povezuje z naslednjim verzom. Morda bi bila ena od rešitev ta, da imaš cikel šestih kratkic, namesto ene same pesmi?

Lp, Ana


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

F2#Caki
Napisal/a: F2#Caki

Pesmi

  • 02. 03. 2025 ob 17:11
  • Prebrano 587 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 230.93

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!