
Ljubezen je v zraku in z današnjim dnem dobiva poseben pečat,
saj se Aleksandra in Tomaž skupaj odpravljata na Bled, na grad.
Nevesta v belem in ob njej zadovoljno ženin stoji,
prizor, ki očara, saj je prava paša za oči.
Na Blejskem otoku sta v ožjem družinskem krogu skupaj pred oltar stopila,
in ob 14 uri se pred vsemi svati, civilno, na gradu poročila.
Okoli Blejskega jezera ju bo kočija popeljala,
še ena nepozabna stvar, o kateri bosta z veseljem pripovedovala.
V Hiši kulinarike sledijo čestitke, poljubi in objemi
in vse čemur bi lahko rekli »topli sprejemi«.
Še preden se dokončno odmakneta iz glavnine prizorišča
je na vrsti uradna otvoritev plesišča.
Da spomin na čaroben poročni dan ostal čim bolj bo živ,
poskrbi fotograf in dober foto objektiv.
Seveda brez metanja šopka in rezanja poročne torte ne gre
in drobnih malenkosti, ki se v naprej jih ne pove.
Naj vama vsak izlet na Bled, na grad obudi spomin na skupno življenjsko pot,
ko je gospodična postala gospa in gospodič gospod.
Naj vama današnji majski dan
prinese začetek novih, lepih, skupnih sanj.
Naj vajin skupen življenjski tok kmalu dopolni še smeh in jok
načrtovanih, srečnih, predvsem pa zdravih otrok.
Na današnji dan sta novo stran v skupni knjigi življenja odprla,
in želim vama, da drobnega tiska ne bi nikoli prezrla.
Želim vama srečo in naj vama v srcu cveti pomlad.
Živela mladoporočenca! Živel Blejski grad!
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: INA TAR
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!