
kad čekaš brata u onom danu
u kojem daždi a ptice tiho
nestaju na horizontu
misao te nosi pod
prigušeno lišće
obližnje trešnje u jedno
mostarsko ljeto
u široj slici
tvoga upornog promatranja
ljudi koračaju trgom
i brišu tragove za sobom
nitko ti nije poznat
kad kiše potonu
pod mokre pločnike
samo se bratova sjena okrene
i zamakne za visoko žbunje
s jatima koja s dahom šume
nestaje
uprkos majčinom glasu
o jednom presahlom rukovetu ljeta
o bratu koji se nikad ne vraća
o jednoj njegovoj slici
koja te gleda očima straha
dok grmi
ti se bratimiš s mirisom kiše
s jednom tajnom
mostarskog ljeta
u kojoj sat ne kuca
u kući bez broja
u ulici bez neba u domu
negdje izvan grada
pod mokrim pločnicima
i čekaš brata u onom danu
kad tiho daždi i ptice
nestaju na horizontu
ne znam, da li ima nekakvog smisla, ali ću ipak da ti kažem.
bio sam samo jednom u mostaru
1980. godine. prešao sam stari most i video lepote toga kraja. a onda, starim srebrnim sporovlakom do splita. tu sam za dve kile prošvercane kave kupio svojoj curici verenički prsten. stajali smo pod meštrovićem
u nebesima. a onda, život nas je razdvojio.
nije baš sve bilo zlo i naopako. divota...tiho daždi i ptice nestaju na horizontu ...
pozdrav u SA,
m.
HVALA, hvala za sa mnom podijeljenu priču. Šarm dvaju pomenutih gradova je uvijek vrijedan spomena. Nebrojeno puta, za razliku od tebe, bio sam u Mostaru. Lijepi, nezaboravni dani mladosti... ali bio sam i u povodu teških i tužnih dana. Split sam posjetio mnogo puta, ali ne u zadnjih četrdesetak godina.
Da, život, ili bolje, splet okolnosti je iznenađujuće zanimljiv, ali i potresan i sudbonosan. Trebamo se miriti ako ne želimo dosmrtno nositi u sebi težinu stresova.
Obradovalo me ovo tvoje javljanje, te se zahvaljujem na ostavljenom osvrtu na pjesmu, kao i za pažnju i odvojeno vrijeme.
Pozdrav u MB
m
Bravo Mirko, pesem se me je dotaknila. Kot klinec sem se v 80-ih peljal z vlakom skoz Bosno, mimo Mostara dol na morje. Lep spomin. Bodi odlično! Lp, Caki
Tole pa moram izpostaviti. Čestitke!
ti se bratimiš s mirisom kiše
i s jednom tajnom dalekog
mostarskog ljeta
u kojem sat ne kuca
u kući bez broja i ulici
bez neba u domu
Kako ostanejo nekateri spomini neizbrisni in kako prav je, da se znajdejo v pesmi ... čestitke,
lp, Ana
Ana, hvala na komentaru i podcrtanki.
Pozdrav iz SA
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: mirkopopovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!